Резолюція | Програма конференції | Привітання | Фоторепортаж

ПРЕС-РЕЛІЗ
наукової конференції з міжнародною участю

«Архівознавчі та джерелознавчі галузі знань:
проблеми взаємодії на сучасному етапі»

14 березня 2013 р. у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (м. Київ, вул. Володимирська, 22-а, територія Національного заповідника «Софія Київська») відбулася наукова конференція з міжнародною участю «Архівознавчі та джерелознавчі галузі знань: проблеми взаємодії на сучасному етапі».


Організаторами заходу виступили Державна архівна служба України, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


У роботі конференції взяли участь близько 70 учасників, серед яких – представники вищих навчальних закладів, наукових та науково-дослідних установ, державних архівів з різних регіонів України, Республіки Білорусь та гість із Польщі – радник Генерального директора Генеральної дирекції державних архівів Польщі Ева Росовська. Вітальну адресу учасникам та гостям конференції надіслав президент Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор, заслужений економіст України Юрій Васильович Ковбасюк.


У вітальному слові до учасників конференції директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, кандидат історичних наук Олександр Якович Гаранін відзначив, що найбільш результативними і суспільно затребуваними виявляються наукові дослідження, що базуються на перетині кількох наукових дисциплін, і в цьому плані конференція відкриває широке поле можливостей для оприлюднення нових наукових здобутків. Гостя із Польщі порадила продовжувати практикувати наукові дискусії не лише у вигляді конференцій, а й у форматі круглих столів та семінарів.


Під час конференції відбулося пленарне засідання, організована робота двох секцій, документально-книжкової виставки з архівних фондів українських і російських архівних установ, присвячена кінорежисеру О. Довженку, друкованих видань Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.


Головна мета заходу полягала в обговоренні найактуальніших питань в галузі архівознавства, джерелознавства, документознавства та реалізації їх в практичній діяльності архівних установ.


Учасники конференції підкреслили важливість виявлення, опрацювання та публікації документальних джерел вітчизняної історико-культурної спадщини, їх ролі в освіті, наукових дослідженнях, засвідчили надзвичайну актуальність питань, розглянутих на конференції та зазначили, що сучасне архівознавство та документознавство існують в інформаційному суспільстві, яке активно розвивається під впливом новітніх технологій.


Результатом роботи конференції стало прийняття резолюції, в якій окреслено рекомендації щодо розвитку та зміцнення міжнародної співпраці між науковими і навчальними закладами у сфері реалізації спільних проектів, наукової, дослідницької і освітньої діяльності, обміну науковцями, викладачами і студентами, посилення уваги наукової спільноти до теоретичних питань архівознавства та документознавства, продовження практики дискусій у форматах круглих столів, семінарів, конференцій та на сторінках періодичних видань.
Резолюція | Програма конференції | Привітання | Фоторепортаж