Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)

Головна сторінка

 
 

 
© УНДІАСД, 2023
e-mail [email protected]
вул. Лук'янівська, 77,
м. Київ, 04107, Україна
Довiдка за телефоном:
(044) 425 77 40
Графік особистого прийому громадян керівництвом
 

Хроніка подій: 2014 рік

| 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 |


30 грудня 2014 р.
Відбулося засідання вченої ради УНДІАСД на якому було схвалено звіти про науково-дослідні роботи, закінчені у 2014 р. та обговорено річний звіт інституту з науково-дослідної та науково-методичної роботи.
24 грудня 2014 р.
Відбулися урочисті збори з нагоди Дня працівників архівних установ (конференц-зала, III поверх комплексу споруд ЦДА, вул. Солом’янська, 24). За досягнення високої майстерності у професійній діяльності завідувачка відділу архівознавства УНДІАСД Л. Ф. Приходько була відзначена Почесною грамотою Центрального комітету професійної спілки працівників державних установ України.
Фоторепортаж »
24 грудня 2014 р.
19 грудня 2014 р.
Директор УНДІАСД О. Я. Гаранін взяв участь у засіданні Науково-видавничої ради при Укрдержархіві. Під час роботи науково-видавничої ради, більшістю голосів, було прийнято рішення про присудження премії імені Василя Веретеннікова у номінації «документознавство» навчальному посібнику «Загальне документознавство», підготовленого завідувачем відділу документознавства УНДІАСД С. Г. Кулешовим.
Порядок денний »
Фоторепортаж »
18 грудня 2014 р.
Директор УНДІАСД О. Я. Гаранін та фахівці, що відповідають в інституті за діловодство взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Впровадження Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання», що відбувся у комплексі споруд центральних державних архівів України по вул. Солом’янській, 24 (корпус 1, 3 поверх).
Детальніше »
Фоторепортаж »
04 грудня 2014 р.
Відповідно до плану проведення навчань та перевірки знань з охорони праці в УНДІАСД на 2014 р. старший науковий співробітник сектора розроблення технологій забезпечення збере­же­нос­ті архівних документів УНДІАСД, на яку покладено виконання обов'язків служби охорони праці Н. В. Мурашко, прочитала лекцію «Охорона праці жінок». Захід було організовано спільно з Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г. С. Пшеничного.
Фоторепортаж »
26 листопада 2014 р.
Директор УНДІАСД О. Я. Гаранін взяв участь у відкритті виставки архівних документів "Майдан. Простір гідності, свободи і єднання", присвяченої 10-й річниці Помаранчевої революції та річниці Революції гідності, що відбулася у Центральному державному архіві громадських об`єднань України.
Прес-реліз »
Афіша »
Виставка on-line »
Фоторепортаж »
20 листопада 2014 р.
Відбулося засідання вченої ради інституту, на якому було заслухано річні звіти аспірантів 1-го, 3-го, 4-го років навчання та проведено їх атестацію, схвалено проект науково-аналітичного огляду «Дослідження та аналіз міжнародних стандартів у сфері архівної справи та діловодства» та направлено на доопрацювання проект науково-аналітичного огляду «Дослідження та аналіз зарубіжної періодики з питань архівної справи та документознавства».
17 листопада 2014 р.
Відбулося засідання дирекції інституту, на якому було заслухано інформацію про заходи, спрямовані на посилення протипожежної безпеки в приміщеннях інституту у осінньо-зимовий період 2014–2015 рр., розглянуто питання про роботу з кадрами і зарахування до кадрового резерву, схвалено проекти планів організаційної роботи інституту та роботи ГС НТІ на четвертий квартал поточного року, заслухано інформацію про рішення колегії Укрдержархіву, прийняті у серпні–жовтні 2014 р.
05 листопада 2014 р.
Вийшли друком матеріали Всеукраїнської наукової конференції, що відбулася 04 листопада 2014 р. «П'ятнадцяті джерелознавчі читання, присвячені 70-річчю створення кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки», секція 2 – «Архівознавство та документознавство». – К., 2014. – 152 с.
Детальніше »
04 листопада 2014 р.
У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60) відбулися П'ятнадцяті джерелознавчі читання, присвячені 70-річчю створення Кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки. Організаторами заходу виступили Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки та Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства. УНДІАСД було представлено директором інституту О. Я. Гараніним та старшим науковим співробітником відділу архівознавства В. В. Патик.
Програма »
04 листопада 2014 р.
Відбулося підписання Договору про співробітництво між Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства й Інститутом історії, етнології та правознавства ім. О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка. Предметом Договору є взаємовигідна та рівноправна співпраця за всіма напрямами роботи сторін.
Фоторепортаж »
28 жовтня 2014 р.
Директор УНДІАСД О. Я. Гаранін взяв участь у відкритті виставки архівних документів "Битва за Україну", присвяченої 70-й річниці звільнення України від нацистських загарбників, що відбулася у Центральному державному архіві громадських об`єднань України.
Прес-реліз »
Афіша »
Виставка on-line »
Фоторепортаж »
22 жовтня 2014 р.
Співробітники УНДІАСД, відповідальні за протипожежну безпеку в установі, взяли участь у практичному навчанні з пожежної безпеки, організованому Дирекцією з експлуатації комплексу споруд ЦДАУ.
Фоторепортаж »
02 жовтня 2014 р.
Директор інституту О. Я. Гаранін, заступник директора М. В. Горбатюк та завідувач канцелярії А. О. Стаднік взяли участь у роботі семінара за темою: "Запобігання та протидія корупції з урахуванням вимог нового антикорупційного законодавства", що відбувся у конференц-залі Укрдержархіву.
Порядок денний »
24 вересня 2014 р.
В спеціалізованій вченій раді інституту відбувся захист дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 27.00.02 - документознавство, архівознавство Вінтонів Христини Михайлівни «Українські документально-інформаційні ресурси у віртуальному просторі Канади: структура, інформаційне наповнення та методика пошуку» та Доліновського Володимира Івановича «Організація та діяльність Земського архіву у Львові (1919-1933 рр.)». Рішенням членів спеціалізованої вченої ради Х. М. Вінтонів та В. І. Доліновському одноголосно присуджено науковий ступінь кандидата історичних наук.
12 вересня 2014 р.
Учений секретар УНДІАСД Л. В. Андрієвська взяла участь у жалобних заходах до сороковин відходу гетьманівни Олени Павлівни Отт-Скоропадської, що пройшли у Покровській церкві та Музеї гетьманства
09 вересня 2014 р.
Співробітники інституту взяли участь у відкритті виставки документів "Перемога силою духу" до 25-ї річниці створення громадсько-політичної організації "Народний Рух України за перебудову", що відбулася У Центральному державному архіві громадських об`єднань України
Фоторепортаж »
26 серпня 2014 р.
За активної участі УНДІАСД було підписано угоду між Державною архівною службою України та Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв про співробітництво у підготовці фахівців зі спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» та підвищення кваліфікації архівних працівників.
21 серпня 2014 р.
Співробітники УНДІАСД взяли участь у відкритті виставки фото- та архівних документів "Україна соборна і незалежна: архівні свідчення", підготовленої за документами Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України та Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного (комплекс споруд центральних державних архівів України по вул. Солом’янській, 24 (корпус 2, 3 поверх)).
21 серпня 2014 р.
Учений секретар УНДІАСД Л. В. Андрієвська взяла участь у круглому столі «Зборівська угода 1649 р. та її роль у становленні української державності», що відбувся у Музеї гетьманства на відзначення 365-річниці укладення Зборівської угоди.
17 липня 2014 р.
Відбулося засідання дирекції інституту, на якому було розглянуто хід виконання плану наукової роботи структурними підрозділами УНДІАСД у другому кварталі 2014 р., схвалено проекти планів організаційної роботи інституту та роботи ГС НТІ на третій квартал поточного року, заслухано інформацію про співпрацю УНДІАСД зі ЗМІ у першому півріччі.
12 липня 2014 р.
На виконання плану заходів, пов'язаних із підготовкою до святкування 20-ї річниці заснування УНДІАСД, з метою ознайомлення співробітників інституту зі скарбами української культурної спадщини, профспілка УНДІАСД організувала екскурсію до Національного дендрологічного парку «Софіївка» (м. Умань).
Фоторепортаж »
27 червня 2014 р.
Співробітники УНДІАСД взяли участь в організованому ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного урочистому заході з нагоди 18-ї річниці Конституції України. В рамках програми було представлено порівняльну таблицю до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» та організовано перегляд документального фільму «Захисники культурної спадщини» (США, 2014).
Фоторепортаж »
26 червня 2014 р.
Відбулося засідання спеціалізованої вченої ради УНДІАСД, на якому було прийнято до захисту дисертаційні роботи Х. М. Вінтонів «Українські документально-інформаційні ресурси у віртуальному просторі Канади: структура, інформаційне наповнення та методика пошуку» та В. І. Доліновського «Організація та діяльність Земського архіву у Львові (1919–1933 рр.)», подані на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук.
06 червня 2014 р.
Заступника директора УНДІАСД Н. М. Христову включено до складу експертної ради експертної електронної системи "Expertus: Кадри" видавничого дому МЦФЕР-Україна.
05 червня 2014 р.
Заступника директора УНДІАСД Н. М. Христову включено до складу експертної ради спеціалізованого журналу "Довідник секретаря та офіс-менеджера" видавничого дому МЦФЕР-Україна.
30 травня 2014 р.
Завідувач відділу документознавства С. Г. Кулешов та старший науковий співробітник відділу документознавства В. Ф. Бойко взяли участь у Восьмому Міжнародному науково-теоретичному семінарі "Термінологія документознавства та суміжних галузей знань", що відбувся у Київському національному університеті культури та мистецтв та виступили з доповіддю на тему "Сучасний стан уніфікації галузевої документації в Україні".
Програма »
23 травня 2014 р.
У рамках святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в архівно-музейному комплексі «Літературно-мистецькі Плюти» (Київська область, Обухівський район, с. Плюти) директор УНДІАСД О. Я. Гаранін та старший науковий співробітник відділу технологічного забезпечення архівної справи Н. В. Мурашко надали інтерв'ю місцевому телеканалу «Дні-Про», що прозвучало в інформаційній програмі «Новини з Українки» від 23.05.2014 р.
Відеосюжет »
22-23 травня 2014 р.
Аспірант УНДІАСД Т. Я. Купрунець взяв участь у роботі ХІV конференції з циклу конференцій архівів країн Центральної та Східної Європи «Colloquia Jerzy Skowronek dedicata», присвяченій електронній документації та організації доступу до архівних документів через мережу Інтернет та виступив з доповіддю «Критерії оцінки електронних інформаційних ресурсів як джерела історичної інформації». Конференція була організована Генеральною дирекцією державних архівів Польщі та польським Інститутом національної пам'яті (м. Варшава, Республіка Польща).
Програма »
Фоторепортаж »
16 травня 2014 р.
Колектив Інституту взяв участь у літературно-мистецькому святі "Весна в Плютах", що відбулося в Архівно-музейному комплексі "Літературно-мистецькі Плюти" (Київська область, Обухівський район, с. Плюти).
Фоторепортаж »
28 квітня 2014 р.
Відбувся тематичний семінар, організований спільно з Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г. С. Пшеничного в рамках заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. Під час семінару виступили відповідальний за охорону праці в ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного О. М. Михайлик з доповіддю «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин в архіві» та старший науковий співробітник сектора розроблення технологій забезпечення збереженості архівних документів УНДІАСД, на яку покладено виконання обов'язків служби охорони праці Н. В. Мурашко, яка прочитала лекцію «Поведінка в умовах техногенних катастроф та застосування зброї масового ураження».
Фоторепортаж »
25 квітня 2014 р.
Заступник директора УНДІАСД М. В. Горбатюк взяв участь у засіданні круглого столу «Про стан розвитку громадянського суспільства в Україні: загальні тенденції, регіональні особливості», що відбувся у Національному інституті стратегічних досліджень.
24 квітня 2014 р.
Вийшли друком матеріали Чотирнадцятих джерелознавчих читань (присвячених 170-річчю створення Київської археографічної комісії), що пройшли 17 грудня 2013 р. Організаторами заходу виступили Кафедра архівознавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України.
16 квітня 2014 р.
Відповідно до Угоди між Держаною архівною службою України та Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв України про співпрацю у підготовці фахівців зі спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» на базі УНДІАСД 16 квітня 2014 р. проведено професійно-орієнтовану практику студентів 2 курсу Інституту менеджменту НАККіМ. Студенти прослухали лекцію завідувача відділу науково-інформаційної та редакційно-видавничої діяльності УНДІАСД А. А. Майстренко про історію та основні напрямки діяльності УНДІАСД, а також ознайомилися з виданнями інституту.
Фоторепортаж »
14 квітня 2014 р.
Відбулося засідання дирекції інституту, на якому було розглянуто хід виконання плану наукової роботи структурними підрозділами УНДІАСД у першому кварталі 2014 р., схвалено проекти планів організаційної роботи інституту та роботи ГС НТІ на другий квартал 2014 р., заслухано інформацію про виконання плану усунення недоліків у роботі УНДІАСД, виявлених комплексною та контрольною перевірками Укрдержархіву, та інформацію про рішення колегії Укрдержархіву.
14 квітня 2014 р.
Відбулося засідання методичної комісії інституту, на якому було схвалено проект Інструкції «Облік документів у державних архівах України» (відповідальний виконавець – Приходько Л.Ф., завідувач відділу архівознавства).
12 квітня 2014 р.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної всеукраїнської акції з благоустрою “За чисте довкілля”» та дня благоустрою територій населених пунктів (зі змінами)» співробітники інституту взяли участь у суботнику з благоустрою територій та приміщень центральних державних архівних установ.
Фоторепортаж »
09 квітня 2014 р.
В спеціалізованій вченій раді інституту відбувся захист дисертації Алєксєєва Сергія Юрійовича за темою: «Документи Крайового управління архівів, бібліотек та музеїв як джерело з історії діяльності установ культури на території Рейхскомісаріату Україна (1941-1943 рр.)», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни. Рішенням членів спеціалізованої вченої ради С. Ю. Алєксєєву одноголосно присуджено науковий ступінь кандидата історичних наук.
Фоторепортаж »
27 березня 2014 р.
На виконання плану заходів, пов'язаних із підготовкою до святкування 20-ї річниці заснування УНДІАСД та з метою популяризації Інституту серед громадськості, в газеті "Освіта України" № 12 (1381) від 24 березня 2014 р. опубліковано статтю старшого наукового співробітника відділу архівознавства УНДІАСД В. Юрченко "На варті історії. Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства: здобутки та перспективи".
24 березня 2014 р.
Редколегія науково-практичного журналу "Архіви України" вручила директору УНДІАСД О. Я. Гараніну диплом переможця конкурсу "Автор року – 2013".
21 березня 2014 р.
Державною реєстраційною службою України прийнято рішення про державну реєстрацію фахових видань інституту – "Пам’ятки" та "Студії з архівної справи та документознавства".
Отримано Свідоцтва про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації.
18 березня 2014 р.
Завідувача сектора науково-технічної інформації відділу науково-інформаційної та редакційно-видавничої діяльності УНДІАСД Р. В. Романовського нагороджено дипломом ІІ-го ступеня конкурсу науково-методичних і науково-інфомаційних робіт у галузі архівознавства, документознавства, археографії за підготовку методичних рекомендацій "Вимоги до підготовки довідкових архівно-археографічних видань".
18 березня 2014 р.
Директор УНДІАСД О. Я. Гаранін взяв участь у розширеному засіданні колегії Укрдержархіву, на якому було розглянуто питання "Про підсумки роботи державних архівних установ і установ СФД у 2013 році та їх завдання на 2014 рік".
12 березня 2014 р.
На виконання плану заходів, пов'язаних із підготовкою до святкування 20-ї річниці заснування УНДІАСД та з метою популяризації Інституту серед громадськості, у журналі "Довідник кадровика" № 3 за 2014 р. опубліковано рекомендації директора УНДІАСД О. Я. Гараніна щодо передавання особових справ працівників та інших кадрових документів до архіву підприємства.
"Звільнили, але не забули... Передаємо особові справи та інші кадрові документи в архів"
06 березня 2014 р.
Відбулося засідання дирекції інституту, на якому було розглянуто підсумки роботи УНДІАСД за 2013 рік та визначено пріоритетні напрямки діяльності на 2014 рік. Зі звітною доповіддю виступив директор УНДІАСД О. Я. Гаранін. В обговоренні взяли участь завідувач відділу архівознавства Л. Ф. Приходько, завідувач відділу технологічного забезпечення архівної справи Н. М. Христова, завідувач відділу науково-інформаційної та редакційно-видавничої діяльності А. А. Майстренко. В роботі дирекції взяв участь начальник відділу нормативно-методичного забезпечення діловодства – заступник директора Департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів Національного архівного фонду Укрдержархіву О. В. Денисенко.
06 березня 2014 р.
У конференц-залі комплексу споруд ЦДА (м. Київ, вул. Солом’янська, 24) відбулися урочисті збори з нагоди Міжнародного жіночого дня – 8 Березня. Співробітники УНДІАСД – Бандура Марина Вікторівна та Бойко Віта Федорівна були відзначені подякою Державної архівної служби України за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків.
27 лютого 2014 р.
Директор УНДІАСД О. Я. Гаранін взяв участь в урочистій церемонії відкриття виставки фото- та архівних документів і матеріалів "На вічному шляху до Тараса (1814–1861)", яка відбулася в приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва України.
Прес-реліз »
Фоторепортаж »
25 лютого 2014 р.
З 1 січня 2014 р. набув чинності Національний стандарт ДСТУ 7361:2013 "Відеодокументи. Правила зберігання Національного архівного фонду. Технічні вимоги", який розроблено УНДІАСД та ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного. Стандарт установлює технічні вимоги до комплексу заходів щодо забезпечування збереженості відеодокументів під час приймання, підготовки до зберігання, зберігання й користування.
З питань замовлення та придбання звертатись до ДП "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості".
20 лютого 2014 р.
На виконання плану заходів, пов'язаних із підготовкою до святкування 20-ї річниці заснування УНДІАСД, у газеті "Порадниця" від 20 лютого 2014 року опублікована стаття старшого наукового співробітника відділу архівознавства УНДІАСД В. В. Юрченко "Розсекречені таємниці".
13 лютого 2014 р.
У журналі "Секретар-референт" (№ 2) опубліковано рекомендації директора УНДІАСД О. Я. Гараніна щодо оформлення реквізитів бланка.
"Правильно оформлюємо реквізити бланка"
07 лютого 2014 р.
На виконання плану заходів, пов'язаних із підготовкою до святкування 20-ї річниці заснування УНДІАСД, у газеті "Громадська думка" від 7 лютого 2014 року опублікована стаття старшого наукового співробітника відділу архівознавства УНДІАСД В. В. Юрченко "Україна – світовий лідер з розсекречування архівів".
30 січня 2014 р.
Відбулося засідання дирекції інституту, на якому було заслухано інформацію про рішення колегії Укрдержархіву від 17 грудня 2013 р. «Про стан усунення недоліків, виявлених під час комплексної перевірки УНДІАСД», схвалено проекту плану усунення недоліків у роботі УНДІАСД, виявлених контрольною перевіркою Укрдержархіву, обговорено звіт про результати співпраці інституту зі ЗМІ у 2013 р. та схвалено проект плану роботи дирекції на 2014 р.
22 січня 2014 р.
Відбулося чергове засідання спеціалізованої вченої ради в УНДІАСД, на якому було прийнято до захисту дисертаційне дослідження С. Ю. Алексєєва «Документи Крайового управління архівами, бібліотеками та музеями як джерело з історії діяльності установ культури на території Рейхскомісаріату Україна (1941–1943 рр.)», поданого на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук.


Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Міністерство юстиції України
Міністерство освіти і науки України Державна архівна служба України 1545 – Урядова «Гаряча лінія» Безоплатна правова допомога


Copyright © 2010–2023 – Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Всі права застережені

Веб-майстер: [email protected]