Афіша | Про захід | Фоторепортаж | Резолюція | Cвітлини із архівного життя століття | Телеграма БілНДІДАС

ПРЕС-РЕЛІЗ
Круглого столу з міжнародною участю

«Архівна справа в Україні: підсумки сторіччя та перспектива майбутнього»,
присвяченого 100-річчю від дня створення першого державного органу управління
системою архівних установ України,21 вересня 2017 р. об 11.00 у конференц-залі комплексу споруд центральних державних архівних установ України (м. Київ, вул. Солом'янська, 24) відбудеться круглий стіл з міжнародною участю: «Архівна справа в Україні: підсумки сторіччя та перспектива майбутнього», присвячений 100-річчю від дня створення першого державного органу управління системи архівних установ України.

Організаторами заходу є: Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства; Білоруський науково-дослідний інститут документознавства та архівної справи; Кафедра джерелознавства Білоруського державного університету; Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Спілка архівістів України. Захід організовується за підтримки Державної архівної служби України та центральних державних архівних установ України.

Магістральні питання до обговорення:

1. Місце та статус архіву в державі.

2. Сучасні технології в архівах (НR, PR, Hi-tech, Science).

3. Архівіст майбутнього (стандарти професійної освіти та літератури).

У рамках круглого столу планується обговорити пріоритети подальшого розвитку архівної справи, орієнтовані на її демократизацію, послідовне реформування та реалізацію функцій архівів, пов’язаних з підвищенням їх статусу та ролі у державі, а також у процесі гуманітарного розвитку нації; формуванням, зберіганням, обліком та використанням Національного архівного фонду; застосуванням сучасних технологій в архівній справі, а також проблеми професійної підготовки архівістів.

Для участі у заході запрошені керівники архівних установ та фахівці з архівної справи, викладачі профільних дисциплін вищих навчальних закладів, студентська молодь, представники громадськості. Програма передбачає перегляд кінохроніки та світлин із історії архівної справи України, поетичні хвилини, вшанування пам'яті архівістів минулих літ, відзначення наукового внеску в розвиток архівної справи наших сучасників, урочисте підписання угоди про співпрацю між Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства та вищим навчальним закладом України, що готує фахівців профільної тематики, екскурсія до архівосховищ Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України.

Контактна особа:

старший науковий співробітник сектору науково-технічної інформації

УНДІАСД Стаднік Анастасія Олександрівна

тел. (044) 275-53-82 моб. тел. (093) 900-04-31 e-mail: astadnik_undiasd@ukr.netУ форматі PDF

Афіша | Про захід | Фоторепортаж | Резолюція | Cвітлини із архівного життя століття | Телеграма БілНДІДАС