Афіша | Організатори | Інформаційний лист | Програма | Учасники | Фоторепортаж | Facebook

VII Міжнародний семінар

«Лики пам'яті. Новітні технології збереження та відновлення рукописної та друкованої спадщини»,

Науково-дослідний інститут давніх рукописів ім. Месропа Маштоца «Матенадаран»

(м. Єреван, Республіка Вірменія)
26-29 вересня 2017 р.Джерело: канал в YouTube

Протягом 26-29-го вересня 2017 р. у Науково-дослідному інституті давніх рукописів ім. Месропа Маштоца «Матенадаран» (м. Єреван, Республіка Вірменія), за сприяння Фонду розвитку туризму Вірменії, проходив VII Міжнародний семінар «Лики пам'яті. Новітні технології збереження та відновлення рукописної та друкованої спадщини».

Перед церемонією відкриття в залі засідань Матенадарана відбулася прес-конференція, присвячена семінару. В якості спікерів виступили т.в.о. директора Матенадарана Ваан Тер-Гевондян; керівник семінару, виконавчий директор Фонду розвитку туризму Вірменії Ара Хзмалян; виконавчий директор Бібліотечної асамблеї Євразії Марія Нерюева; завідуюча реставраційним відділом Матенадарана Гаяне Еліазян.

Під час відкриття семінару з вітальним словом виступив В. Терен-Гевондян, який зазначив, що «VII Міжнародний семінар «Лики пам'яті» безпрецедентний по широкому спектру питань, що обговорюються, та складом учасників» і додав, «що в роботі семінару беруть участь більше 50-ти фахівців із країн СНД, Балтії, Європи і Грузії». Гостей семінару привітав керівник семінару А. Хзмалян. Він представив пройдений шлях семінару та досягнення, а також подякував спонсорам та партнерам проекту.

З вітальним словом виступив також директор Національної бібліотеки Білорусі Р. С. Мотульський, який подарував Матенадарану комплект книг «Книжное спадщина Франциска Скорини», що складається з 21 тому.

Церемонія відкриття була насичена відеоматеріалами, за допомогою яких учасники отримали можливість більше дізнатися про Вірменію, Матенадаран і про семінар.

На церемонії відкриття виступив вокальний ансамбль «Гегард». На завершення учасники семінару відвідали виставку робіт співробітників реставраційної лабораторії Матенадарана «Облямована краса».

В рамках семінару проводилися майстер-класи, круглі столи, присвячені окремим темам, презентації та культурні заходи. Було представлено чергову (другу за номером) збірку наукових статей «Лики пам'яті».

VII Міжнародний науково-практичний семінар «Лики пам'яті» ставить завданням підвищення кваліфікації реставраторів і зберігачів музейних, бібліотечних та архівних фондів, здатних при необхідності самим надалі передавати набуті навички і знання своїм колегам та учням.

В якості експертів були залучені фахівці високої кваліфікації, які мають багаторічний науковий досвід в сфері пріоритетних напрямків в консервації, реставрації, архівної справи та створення цифрових копій культурної спадщини.

Від української сторони у семінарі взяли участь: Директор Центрального державного електронного архіву України Ю. С. Ковтанюк із лекцією «Досвід українських архівістів при використанні інформаційних технологій для забезпечення збереженості архівних документів та їх відновлення»; директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства О. Я. Гаранін з лекцією «Практика Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (УНДІАСД) при розробці методики оцінювання фізичного стану архівних документів на паперовій основі»; науковий співробітник Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника Л. С. Дзендзелюк «Стан збереженості вірменських пам'ятників писемності із фонду ЛННБ України ім. В. Стефаника».

29 вересня 2017 р. директор ЦДЕА України Ю. С. Ковтанюк та директор УНДІАСД О. Я. Гаранін відвідали з робочим візитом Національний архів Вірменії, зустрілися із його керівником Аматуні Вірабяном, ознайомилися із діяльністю роботи Національного архіву Вірменії, основними напрямами роботи, що проводяться в архіві, нормативами часу на виконання певної роботи загалом та з оцифрування документів зокрема.Афіша | Організатори | Інформаційний лист | Програма | Учасники | Фоторепортаж | Facebook