• Головна сторінка
  • Про круглий стіл 2017
  • Про конференцію
  • Про 3 круглий стіл 2019
1 2 3 4 5 6 7
Офіційний сайт

Налаштування кольорів та шрифтів

Закрити

Шрифт

Колір

Головна сторінка Хроніка подій Словник ЕК ДІФ ГЦНТІ
Корисні посилання Контакти Карта порталу Версія для друку
 
 

 
© УНДІАСД, 2010
e-mail undiasd@arch.gov.ua
вул. Солом'янська, 24,
м. Київ, 03110, Україна
Довiдка за телефоном:
(044) 275 53 82
Графік особистого прийому громадян керівництвом
 

Жестова мова

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Міністерство юстиції України

Міністерство освіти і науки України

Державна архівна служба України

БілНДІДАС

НАКККіМ
ПРО

Вісімнадцяті джерелознавчі читання, присвячені 100-літтю Української революції
та створення системи архівних установ України

(м. Київ, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, історичний факультет)
15 листопада 2017 р.

Інформаційний лист | Програма | Подія у Facebook

15 листопада 2017 р. на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулися Вісімнадцяті джерелознавчі читання, присвячені 100-літтю Української революції та створення системи архівних установ України.

Роботу конференції відкрив декан історичного факультету д.і.н., проф. І. К. Патриляк.

З вітальним словом виступила голова Державної архівної служби України Т. І. Баранова, яка підкреслила значення архівів у життєдіяльності держави, збереженні та вивченні історичної спадщини. Звертаючись до учасників конференції, Голова Укрдержархіву наголосила на тому, що проведення таких заходів є чудовою нагодою змінити стереотипні уявлення про архівну справу, як про щось консервативне, що живе вчорашнім днем. Але для того, щоб вийти на передові позиції формування сучасного інформаційного суспільства, архівна сфера потребує реформ. Для цього необхідна всеохоплююча стратегія власного розвитку, – підкреслила очільниця Державної архівної служби України. Скориставшись нагодою, Т. І. Баранова звернулася до присутніх на конференції студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка: «Обраний вами фах і відповідальний, і дуже потрібний, адже архіви – це пам’ять людства, а професія архівіста у сучасному світі є основою для розвитку відкритого інформаційного суспільства», - зауважила Голова Укрдержархіву, висловивши сподівання, що після закінчення навчання молоді фахівці знайдуть гідне місце в системі архівних установ України.

З доповідями на пленарному засіданні виступили д.і.н., проф. Я. С. Калакура («Антропологічний вимір історіографії Української революції»); д.і.н., проф. М. Г. Щербак («Документи жандармських установ як джерело дослідження українського національного руху напередодні революції 1917 року»); директор УНДІАСД к.і.н. О. Я. Гаранін («Місце, роль та значення Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства в системі державних архівних установ України: до 100-ліття розвитку архівної системи в Україні»); заступник директора УНДІАСД к.і.н. Н. М. Христова («Наукові пріоритеті в архівній сфері»).

Завідувач кафедри архівознавства д.і.н., проф. М. Г. Палієнко відзначила роль політичних лідерів УНР та Української Держави у творенні системи державних архівів, внесок О. С. Грушевського, В. Л. Модзалевського, В. В. Міяковського, В. О. Романовського, наступних поколінь українських архівістів у її розбудову.

Крім співробітників Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства у роботі конференції взяли участь представники наступних архівних установ: Центрального державного архіву зарубіжної україніки, Центрального державного електронного архіву України, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтв України, Державного архіву міста Києва, Державного архіву Київської області; інші учасники представляли наукові та освітні установи Києва та інших міст України.


ФОТОРЕПОРТАЖ
Інформаційний лист | Програма | Подія у Facebook


до новин »


up Головна сторінка | Хроніка подій | Контакти | Карта порталу | Версія для друку up


Copyright © 2010–2016 – Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Всі права застережені

Веб-майстер: webmaster.undiasd@arch.gov.ua