• Головна сторінка
  • Про круглий стіл 2017
  • Про конференцію
  • Про 3 круглий стіл 2019
1 2 3 4 5 6 7
Офіційний сайт

Налаштування кольорів та шрифтів

Закрити

Шрифт

Колір

Головна сторінка Хроніка подій Словник ЕК ДІФ ГЦНТІ
Корисні посилання Контакти Карта порталу Версія для друку
 
 

 
© УНДІАСД, 2010
e-mail undiasd@arch.gov.ua
вул. Солом'янська, 24,
м. Київ, 03110, Україна
Довiдка за телефоном:
(044) 275 53 82
Графік особистого прийому громадян керівництвом
 

Жестова мова

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Міністерство юстиції України

Міністерство освіти і науки України

Державна архівна служба України

БілНДІДАС

НАКККіМ

На 81-му році пішов з життя колишній науковий співробітник УНДІАСД
доктор історичних наук, професор Андрій Миколайович Катренко

16 травня 2018 р.

Андрій Миколайович Катренко народився 7 лютого 1938 р. у с. Байбузи Черкаського району Черкаської області. Успішно закінчивши місцеву семирічку та Корсунь-Шевченківське педагогічне училище, 1956 р. він вступив до Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка на історично-філософський факультет, який і закінчив 1961 р. з відзнакою, отримавши спеціальність «історик, архівіст, учитель історії». Наступні вісім років Андрій Миколайович працював за фахом у Архівному управлінні при Раді Міністрів УРСР на посаді старшого наукового співробітника видавничого відділу, де був причетним практично до всієї видавничої продукції, призначеної для українських архівних установ та архівістів-практиків та заочно навчався в аспірантурі при кафедрі історії Української СРСР рідного університету.

1969 року Андрій Миколайович захистив дисертацію на тему «Революційне народництво наприкінці 70-х – на початку 80-х років ХІХ століття в Україні» на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук і невдовзі перейшов на викладацьку роботу у Київський державний університет ім.  Т. Г. Шевченка, де працював на кафедрі історії України. Починав свою педагогічну діяльність на посаді старшого викладача, а надалі здобув вчені звання доцента (1977) і професора (1995). У 1996 році захистив докторську дисертацію «Радикально-демократичний (народницький) рух в Україні у 80-х роках ХІХ століття».

У 1996–2001 роках очолював кафедру давньої та нової історії України Національного університету імені Тараса Шевченка. Під його науковим керівництвом написали й успішно захистили кандидатські дисертації понад десятка вчених. Педагогічну роботу Андрій Миколайович успішно поєднував з науковою творчістю, активною громадською діяльністю, участю в роботі редколегій низки наукових видань: «Історичні джерела та їх використання», «Архіви України», «Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Серія «Історія». Бібліографія наукового доробку вченого містить майже 200 позицій, серед них 4 монографії, кілька збірників історичних документів, низка навчальних посібників, численні брошури та статті, участь у підготовці фундаментальної 26-томної «Історії міст і сіл Української РСР».

З 1 вересня 2004 р. по 27 лютого 2015 р. Андрій Миколайович працював в УНДІАСД та виконував обов'язки провідного наукового співробітника, завідувача відділу, був членом редакційних колегій періодичних видань УНДІАСД, членом вченої ради УНДІАСД та заступником голови спеціалізованої вченої ради УНДІАСД.

Колектив Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства сумує з приводу тяжкої втрати знаного в Україні та за її межами Історика, Архівознавця, Археографа, Учителя та висловлює щирі співчуття рідним, друзям, колегам.


up Головна сторінка | Хроніка подій | Контакти | Карта порталу | Версія для друку up


Copyright © 2010–2016 – Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Всі права застережені

Веб-майстер: webmaster.undiasd@arch.gov.ua