• Головна сторінка
  • З Новим 2022 роком і Різдвом Христовим!
  • Зведений каталог метричних книг
  • Центр галузевого консалтингу та підвищення кваліфікації при УНДІАСД
  • Про конференцію
  • Про 3 круглий стіл 2019
  • АРХІВНОМУ ЛЮДОВІ
  • Про відкриту дискусію
  • The International Archives Week #IAW2020 will run from June 8-14
1 9 8 2 3 4 5 6 7
Офіційний сайт      УКР  УКР   РУC  РУC   ENG  ENG Facebook

Налаштування кольорів та шрифтів

Закрити

Шрифт

Колір

Головна сторінка Хроніка подій Словник ЕК ДІФ ГЦНТІ
Корисні посилання Контакти Карта порталу Версія для друку

 
 

 
© УНДІАСД, 2021
e-mail undiasd@arch.gov.ua
вул. Лук'янівська, 77,
м. Київ, 04107, Україна
Довiдка за телефоном:
(044) 425 77 40
Графік особистого прийому громадян керівництвом
 

Жестова мова

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Міністерство юстиції України

Міністерство освіти і науки України

Державна архівна служба України

На 81-му році пішов з життя колишній науковий співробітник УНДІАСД
доктор історичних наук, професор Андрій Миколайович Катренко

16 травня 2018 р.

Андрій Миколайович Катренко народився 7 лютого 1938 р. у с. Байбузи Черкаського району Черкаської області. Успішно закінчивши місцеву семирічку та Корсунь-Шевченківське педагогічне училище, 1956 р. він вступив до Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка на історично-філософський факультет, який і закінчив 1961 р. з відзнакою, отримавши спеціальність «історик, архівіст, учитель історії». Наступні вісім років Андрій Миколайович працював за фахом у Архівному управлінні при Раді Міністрів УРСР на посаді старшого наукового співробітника видавничого відділу, де був причетним практично до всієї видавничої продукції, призначеної для українських архівних установ та архівістів-практиків та заочно навчався в аспірантурі при кафедрі історії Української СРСР рідного університету.

1969 року Андрій Миколайович захистив дисертацію на тему «Революційне народництво наприкінці 70-х – на початку 80-х років ХІХ століття в Україні» на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук і невдовзі перейшов на викладацьку роботу у Київський державний університет ім.  Т. Г. Шевченка, де працював на кафедрі історії України. Починав свою педагогічну діяльність на посаді старшого викладача, а надалі здобув вчені звання доцента (1977) і професора (1995). У 1996 році захистив докторську дисертацію «Радикально-демократичний (народницький) рух в Україні у 80-х роках ХІХ століття».

У 1996–2001 роках очолював кафедру давньої та нової історії України Національного університету імені Тараса Шевченка. Під його науковим керівництвом написали й успішно захистили кандидатські дисертації понад десятка вчених. Педагогічну роботу Андрій Миколайович успішно поєднував з науковою творчістю, активною громадською діяльністю, участю в роботі редколегій низки наукових видань: «Історичні джерела та їх використання», «Архіви України», «Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Серія «Історія». Бібліографія наукового доробку вченого містить майже 200 позицій, серед них 4 монографії, кілька збірників історичних документів, низка навчальних посібників, численні брошури та статті, участь у підготовці фундаментальної 26-томної «Історії міст і сіл Української РСР».

З 1 вересня 2004 р. по 27 лютого 2015 р. Андрій Миколайович працював в УНДІАСД та виконував обов'язки провідного наукового співробітника, завідувача відділу, був членом редакційних колегій періодичних видань УНДІАСД, членом вченої ради УНДІАСД та заступником голови спеціалізованої вченої ради УНДІАСД.

Колектив Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства сумує з приводу тяжкої втрати знаного в Україні та за її межами Історика, Архівознавця, Археографа, Учителя та висловлює щирі співчуття рідним, друзям, колегам.


up Головна сторінка | Хроніка подій | Контакти | Карта порталу | Версія для друку up


Copyright © 2010–2022 – Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Всі права застережені

Веб-майстер: webmaster.undiasd@arch.gov.ua