Презентація | Фоторепортаж

Про Дні відкритих дверей
в Центральному держаному архіві зарубіжної україніки

11 жовтня 2018 р.

11 жовтня 2018 року в приміщенні читального залу ЦДАЗУ у рамках Дня відкритих дверей вдруге відбулася відкрита лекція доцента кафедри історії та теорії олімпійського спорту, кандидата наук з фізичного виховання та спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України Олексія Лях-Породька «Олімпійська українська незалежність в еміграції: боротьба за участь України в олімпійському русі».

Доповідач ознайомив гостей з історією складної боротьби за олімпійську незалежність України за часів перебування її у складі Радянського Союзу.

Під час заходу були презентовані документи, що зберігаються у ЦДАЗУ і представляють український спортивний рух на еміграції, етапи його розвитку, висвітлюють роль спорту як засобу згуртування українців-емігрантів, впливають на формування іміджу України в світі.

На презентацію завітали представники центральних держаних архівних установ України, науково-дослідних установ та вищих навчальних закладів: ЦДЕА України, ЦДАКФФА України ім. Г. С. Пшеничного, ЦДАМЛМ України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Європейського університету, Національного університету фізичного виховання і спорту, а також представники ЗМІ. Від УНДІАСД участь у заході взяли в. о. ученого секретаря УНДІАСД, к.і.н. М. В. Бандура; провідний науковий співробітник відділу науково-інформаційної та редакційно-видавничої діяльності УНДІАСД, к.і.н. А. А. Майстренко; старший науковий співробітник відділу архівознавства УНДІАСД, к.і.н. Н. В. Залєток.


Презентація | Фоторепортаж


до новин »