• Головна сторінка
  • З Новим 2022 роком і Різдвом Христовим!
  • Зведений каталог метричних книг
  • Центр галузевого консалтингу та підвищення кваліфікації при УНДІАСД
  • Про конференцію
  • Про 3 круглий стіл 2019
  • АРХІВНОМУ ЛЮДОВІ
  • Про відкриту дискусію
  • The International Archives Week #IAW2020 will run from June 8-14
1 9 8 2 3 4 5 6 7
Офіційний сайт      УКР  УКР   РУC  РУC   ENG  ENG Facebook

Налаштування кольорів та шрифтів

Закрити

Шрифт

Колір

Головна сторінка Хроніка подій Словник ЕК ДІФ ГЦНТІ
Корисні посилання Контакти Карта порталу Версія для друку
 
 

 
© УНДІАСД, 2021
e-mail undiasd@arch.gov.ua
вул. Лук'янівська, 77,
м. Київ, 04107, Україна
Довiдка за телефоном:
(044) 425 77 40
Графік особистого прийому громадян керівництвом
 

Жестова мова

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Міністерство юстиції України

Міністерство освіти і науки України

Державна архівна служба України

БілНДІДАС

НАКККіМ

Про прес-конференцію,
присвяченої виявлення в документах НАФ, що зберігаються в ЦДАГО України,
унікальної знахідки – хліба часів Голодомору 1932-1933 років

19 листопада 2018 р.

У читальному залі ЦДАГО України відбулась прес-конференція з приводу виявлення серед архівних документів унікальної знахідки – хліба часів Голодомору 1932-1933 років.

Шматочки хліба, виготовлені «з невідомої сировини», збереглися в архівній кримінальній справі людини, котра пережила Голодомор 1932-1933 років у місті Києві й заповіла їх «для назидания» майбутнім поколінням.

Під час прес-конференції архівісти за сторінками документів відтворили шлях знайденого хліба – від очевидця Голодомору до сучасників, ознайомили з долею людини, яка наважилась зберегти «речові докази» злочину влади, поділились подальшими планами щодо дослідження цієї унікальної знахідки.

Унікальна знахідка – хліб часів Голодомору 1932-1933 років – виявлена під час проведення планових робіт з науково-технічного опрацювання справ фонду 263 Центрального державного архіву громадських об’єднань України – «Колекція позасудових справ реабілітованих. 1918-1950».

Шматочки хліба збереглися в архівній кримінальній справі № 65567 стосовно Сорокіна Олексія Тимофійовича.

Він народився у 1877 році у с. Клепачі Хорольського повіту на Полтавщині. За соціальним походженням – із селян. У 1889 році закінчив народне училище, а у 1900 році – вчительські курси. Згодом працював вчителем співу. Впродовж 1912-1916 років служив регентом Кубанського козачого військового хору. Після 1917 року працював на різних роботах – вчителем співу, робітником, регентом церковного хору.

Сорокін О. Т. був заарештований 26 червня 1941 року в м. Києві. На час арешту він проживав з дружиною Тищенко-Сорокіной Зінаїдою Савівною за адресою м. Київ, вул. 1-а Лугова, 40-а, кв. 5. Їх донька померла за рік до арешту батька. Працював регентом хору Вознесенської церкви на Байковому кладовищі. У липні 1941 року Сорокіна О. Т. етаповано до м. Новосибірськ, де слідство за його справою було продовжено. Відповідно обвинувальному висновку Сорокін О. Т. звинувачувався у тому, що в колі духовенства систематично виказував контрреволюційні погляди антисемітського характеру, вихваляв фашистський лад у Німеччині, агітував проти заходів партії та уряду, тобто у вчиненні злочину, передбаченому ст. 58-10 ч. 1 КК РРФСР. У пред’явленому звинуваченні Сорокін О. Т. винним себе не визнав.

Рішенням Особливої наради при НКВС СРСР від 12 жовтня 1941 року Сорокіна О. Т. за «антирадянську агітацію» заслано до Красноярського краю строком на 5 років. У документах справи відомості про його подальшу долю відсутні. Реабілітований Сорокін О. Т. 20 квітня 1989 року Прокуратурою УРСР на підставі ст. 1 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 16 січня 1989 року «Про додаткові заходи з відновлення справедливості стосовно жертв репресій, що мали місце в період 30-40-х і начала 50-х років».

Згідно реабілітаційного заключення відомості про місце перебування родичів Сорокіна Олексія Тимофійовича, а саме: дружини, брата – Сорокіна Юхима Тимофійовича, 1885 року народження, який мешкав у м. Лубни, та сестри – Чмут Парасковії Тимофіївни, не були встановлені...

У прес-конференції взяли участь заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов, Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України Ольга Бажан.

Під час підготовки повідомлення були використані матеріали, що розміщені на веб-порталі Укрдержархіву та Фейсбук-сторінці Центрального державного архіву громадських об`єднань України.


ФОТОРЕПОРТАЖ


до новин »


up Головна сторінка | Хроніка подій | Контакти | Карта порталу | Версія для друку up


Copyright © 2010–2022 – Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Всі права застережені

Веб-майстер: webmaster.undiasd@arch.gov.ua