Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)

Головна сторінка

 
 

 
© УНДІАСД, 2024
e-mail [email protected]
вул. Лук'янівська, 77,
м. Київ, 04085, Україна
Довiдка за телефоном:
(044) 425 77 40
Графік особистого прийому громадян керівництвом
 

Про семінар з підвищення кваліфікації з актуальних питань
архівної справи, діловодства та історичного краєзнавства

м. Чернігів, Навчально-науковий Інститут історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка

05 квітня 2019 р.

Cпівробітники Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (далі – УНДІАСД), працівники Центрального державного електронного архіву України (далі – ЦДЕА України) та службовці Державної архівної служби України (далі – Укрдержархів) взяли участь у виїзному семінарі з підвищення кваліфікації з актуальних питань архівної справи, діловодства та історичного краєзнавства, що проходив у м. Чернігові на базі Навчально-наукового Інституту історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка.

З вступним словом до учасників семінару звернулися: Олександр Коваленко – директор Навчально-наукового Інституту історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О. М. Лазаревського, кандидат історичних наук, професор, Голова Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України; Олександр Гаранін  – директор УНДІАСД, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, виконавчий директор Спілки архівістів України; Юрій Ковтанюк – директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук, член Спілки архівістів України.


У рамках програми семінару виступили:

Коваленко Олександр – директор Навчально-наукового Інституту історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О. М. Лазаревського, кандидат історичних наук, професор, Голова Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України з доповіддю «Місце та роль історичного краєзнавства при формуванні свідомості громадянина, патріота та архівіста»;

Гаранін Олександр - директор УНДІАСД, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, виконавчий директор Спілки архівістів України з доповіддю «Організація корпоративних заходів як елемент згуртовування колективу»;

Кітам Володимир – старший науковий співробітник відділу технологічного забезпечення архівної справи УНДІАСД з доповіддю «Вплив біологічних факторів на збереженість архівних документів»;

Ковтанюк Юрій – директор ЦДЕА України, кандидат історичних наук, член Спілки архівістів України з доповіддю «Інформаційні технології на службі фахівця нового часу».


По завершенню першої частини семінару до краєзнавчого музею Навчально-наукового Інституту історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О. М. Лазаревського Олександром Гараніним було презентовано новий експонат – «корсетку» – елемент жіночого одягу, що має етнографічне походження з чернігівщини та який було вивезено за межі Чернігівської області багато років тому. Нащадки власниці цього одягу, які нині мешкають на Волині, передали Олександру Гараніну зазначену річ за умови її подальшої передачі будь-якому чернігівському музею. Умовний вік переданого експонату попередньо дорівнює 100 рокам. Завідувач сектору управління персоналом ЦДЕА України Надія Аблаєва люб'язно погодилась продемонструвати корсетку.

Учасники семінару стали свідками урочистого підписання угоди про співробітництво між Навчально-науковим Інститутом історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О. М. Лазаревського та Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства.

Програма семінару передбачала відвідування Державного архіву Чернігівської області, який є одним з найбільших скарбниць документальних пам'яток історії України. Тут зосереджені документи з кінця XVIII ст. до теперішнього часу, окремі датуються XVII ст. – кінця XIX ст., третину з них складають фонди періоду до 1917 р.

Заступник директора Державного архіву Чернігівської області Наталія Лобанова ознайомила учасників семінару із історією архівної справи на Чернігівщині, розповіла про основні напрямки діяльності державного архіву, склад фондів, умови зберігання документів, впровадження інформаційних технологій у діяльність архіву, а також поділилася досвідом щодо формування архівних колекцій документів, присвячених Революції Гідності, антитерористичній операції на сході України та Виборам Президента України 2019 р.

Начальник відділу формування НАФ та діловодства Наталія Новик провела для учасників семінару екскурсію до одного з чотирьох архівосховищ та ознайомила з найбільш цікавими історичними документами, що перебувають на зберіганні в Державному архіві Чернігівської області.

У межах програми виїзного семінару була організована екскурсія до Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана, який є одним з наймолодших в Україні та нараховує близько 8 тисяч творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, починаючи з XVI століття і до сьогодення. Відвідувачі ознайомилися з унікальною колекцією Галаганів, репрезентованою творами західноєвропейського та вітчизняного мистецтва початку XVII ст. – кінця XIX ст., народними картинами, зокрема славнозвісними Козаками Мамаями, портретами представників восьми поколінь цього знаного козацько-старшинського роду та їх відомих родичів – Розумовських, Дараганів, Маркевичів, Ламсдорфів.

Також учасники семінару відвідали пам'ятки архітектури м. Чернігова на території Дитинця та Антонієві печери на Болдиній горі.




до новин »


Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Міністерство юстиції України
Міністерство освіти і науки України Державна архівна служба України 1545 – Урядова «Гаряча лінія» Безоплатна правова допомога


Copyright © 2010–2024 – Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Всі права застережені

Веб-майстер: [email protected]