• Головна сторінка
  • Про круглий стіл 2017
  • Про конференцію
  • Про 3 круглий стіл 2019
1 2 3 4 5 6 7
Офіційний сайт

Налаштування кольорів та шрифтів

Закрити

Шрифт

Колір

Головна сторінка Хроніка подій Словник ЕК ДІФ ГЦНТІ
Корисні посилання Контакти Карта порталу Версія для друку
 
 

 
© УНДІАСД, 2010
e-mail undiasd@arch.gov.ua
вул. Солом'янська, 24,
м. Київ, 03110, Україна
Довiдка за телефоном:
(044) 275 53 82
Графік особистого прийому громадян керівництвом
 

Жестова мова

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Міністерство юстиції України

Міністерство освіти і науки України

Державна архівна служба України

БілНДІДАС

НАКККіМ

Про урочисту презентацію нового надходження мистецьких творів та архівних документів
від українського художника Адольфа Ошерова (Німеччина) до ЦДАМЛМ України

06 вересня 2019 р.

Співробітники УНДІАСД взяли участь в урочистій презентації нового надходження мистецьких творів та архівних документів від українського художника Адольфа Ошерова (Німеччина) до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (далі – ЦДАМЛМ України).

Урочистий захід відкрила директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, яка розповіла про довгий шлях, що довелося здолати архівістам і родині Ошерових, для того, щоб твори митця «перебралися» з Німеччини до України.

На церемонію передавання колекції приїхали рідні Адольфа Григоровича, до яких звернулися зі словами вдячності за патріотичний вчинок Адольфа Ошерова: керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Наталія Колесніченко-Братунь; директор департаменту взаємодії з оргами державної влади Ілля Лозінський; Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова; доктор мистецтвознавства, професор, академік Національної академії наук України Олександр Федорук; академік Національної академії мистецтв України, народний художник України Василь Перевальський; старший викладач магістерської програми «Юдаїка» Національного університету «Києво-Могилянська академія» Таїсія Сидорчук.

У рамках презентації відвідувачі отримали унікальну нагоду ознайомитися з основними напрямками творчості художника Адольфа Ошерова, побачити цінні твори образотворчого мистецтва та скульптурні роботи. Загальна кількість переданих музейних предметів становить 485 одиниць. Серед них пейзажні та портретні твори, серія пастелей «Забутий Житомир», скульптури з дерева на тему війни та Голокосту, керамічні скульптури малої форми.

Проте найголовніший доробок митця, справа його різножанрової творчості – це 140 ілюстрацій до давньоєврейської духовної та літературної пам'ятки Агади, що нині вважається найбільшою у світі.

В урочистому заході взяли участь відповідальні працівники Верховної Ради України, Міністерства юстиції України, державних архівних установ, музеїв, наукових установ, творчих спілок, представники громадськості та ЗМІ.Фоторепортаж

до новин »


up Головна сторінка | Хроніка подій | Контакти | Карта порталу | Версія для друку up


Copyright © 2010–2016 – Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Всі права застережені

Веб-майстер: webmaster.undiasd@arch.gov.ua