Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)

Головна сторінка

 
 

 
© УНДІАСД, 2023
e-mail [email protected]
вул. Лук'янівська, 77,
м. Київ, 04107, Україна
Довiдка за телефоном:
(044) 425 77 40
Графік особистого прийому громадян керівництвом
 

Про урочистості з нагоди 50-річчя ЦДНТА України

м. Харків
05-06 грудня 2019 р.

05 грудня 2019 р. у конференц-залі Музейного комплексу ХНУМГ імені О. М. Бекетова відбулось урочисте засідання з нагоди 50-річчя ЦДНТА України. З вітальним словом виступив ректор ХНУМГ імені О. М. Бекетова В. М. Бабаєв. Директора ЦДНТА України М. А. Балишева було нагороджено Почесною відзнакою Харківської обласної ради «Слобожанська слава». Важливою подією стало підписання оновленого договору про співробітництво між ЦДНТА України та Білоруським державним архівом науково-технічної документації, нагородження грамотами та подяками співробітників ЦДНТА України та партнерів архіву.

Гості заходу ознайомилися з виставкою «Центральному державному науково-технічному архіву України – 50: здобутки та напрацювання за півстоліття діяльності». Начальниця відділу використання інформації документів А. О. Алєксєєнко розповіла про історію створення ЦДНТА України, охарактеризувала багатство його фондів, пріоритетні напрями діяльності архіву.

Безпосередньо побачити досягнення та напрацювання ЦДНТА України гості мали змогу під час оглядової екскурсії архівом. Екскурсанти ознайомилися зі специфікою роботи основних структурних підрозділів архіву, особливий інтерес привернули відвідини архівосховища та практика QR-кодування архівних коробок з документами.

У приміщенні ХДНБ імені В. Г. Короленка відбулося розширене засідання колегії ЦДНТА України. На правах господині відкрила засідання директорка бібліотеки В. Д. Ракитянська, яка коротко розповіла про напрацювання очолюваної нею установи. Директор ЦДНТА України М. А. Балишев виступив з доповіддю про діяльність ЦДНТА України за 50 років. Начальниця відділу використання інформації документів А. О. Алєксєєнко доповіла про запровадження топології архівного зберігання ТОПАЗ у ЦДНТА України. Ініціативний проєкт ТОПАЗ стартував у ЦДНТА України, його кінцевим задумом є створення в архіві інтегрованої пошукової системи електронної ідентифікації об’єктів зберігання за допомогою двовимірних QR-кодів. Запрошені колеги активно долучилися до обговорення цих питань та винесення рішень.


06 грудня 2019 р. у конференц-залі ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна відбулася відкрита дискусія на тему: «Архівно-бібліотечні ресурси у цифрову епоху». Директор ЦДНТА України М. А. Балишев урочисто відкрив засідання, з вітальним словом виступила директорка ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна І. К. Журавльова. М. А. Балишев та І. К. Журавльова урочисто уклали договір про співробітництво між ЦДНТА України та ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна.

Під час відкритої дискусії у форматі Smart Talk учасники обговорили проблемні питання архівної та бібліотечної галузей: реалізація пріоритетів щодо цифровізації усіх процесів архівної справи та діловодства; залучення цифрових технологій для забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду; використання сучасних електронних технологій для популяризації бібліотек, архівів, архівних документів; аналіз здобутків та досягнень в архівній, бібліотечній сферах тощо.

Гостей та учасників заходу дуже зацікавила екскурсія Центральною науковою бібліотекою ХНУ імені В. Н. Каразіна. Заступниця директорки ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна О. Г. Бабічева розповіла про досягнення бібліотеки, продемонстровала унікальне для України обладнання для оцифрування бібліотечних фондів.

В цілому програма відзначення 50-річного ювілею ЦДНТА України видалася досить насиченою та продуктивною. Запрошені гості мали змогу ознайомитися з основними видами діяльності та напрацюваннями ЦДНТА України за 50 років його існування, обговорити актуальні питання архівної галузі, поділитися своїм практичним досвідом у вирішенні пріоритетних завдань.

За матеріалами Фейсбук-сторінки Центрального державного науково-технічного архіву України (ЦДНТА України).


Фотозвіт »
Подяки від УНДІАСД »
Грамоти САУ »


до новин »


Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Міністерство юстиції України
Міністерство освіти і науки України Державна архівна служба України 1545 – Урядова «Гаряча лінія» Безоплатна правова допомога


Copyright © 2010–2023 – Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Всі права застережені

Веб-майстер: [email protected]