Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)

Головна сторінка

 
 

 
© УНДІАСД, 2024
e-mail [email protected]
вул. Лук'янівська, 77,
м. Київ, 04107, Україна
Довiдка за телефоном:
(044) 425 77 40
Графік особистого прийому громадян керівництвом
 

Хроніка подій: 2010 рік

| 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 |


24 грудня 2010 р.
У конференц-залі комплексу споруд ЦДА (вул. Солом’янська, 24) відбулися урочисті збори та святковий концерт з нагоди Дня працівників архівних установ.
23 грудня 2010 р.
Відбулося засідання технічного комітету стандартизації «Інформація та документація» (ТК 144), на якому одним із питань було розглянуто проект «Концепції перегляду структури та змісту державного класифікатора управлінської документації (ДКУД, ДК 010-98)», доповідач Кулешов С. Г. – завідувач відділу документознавства, д. і. н., професор.
22 грудня 2010 р.
Відбулося засідання Нормативно-методичної комісії Держкомархіву, на якому було розглянуто і схвалено із зауваженнями наступні проекти: методичні рекомендації "Контроль наявності, стану і руху архівних документів та уточнення облікових документів в архівних установах України" (відповідальний виконавець – Христова Н. М.); методичні рекомендації "Вимоги до підготовки довідкових архівно-археографічних видань" (відповідальний виконавець – Романовський Р. В.); Інструкція про порядок відбору та передавання секретних документів на архівне зберігання (відповідальний виконавець – Ворожко В. П.). Повернуто на доопрацювання та апробацію в Головдержслужбі методичні рекомендації "Порядок приймання-передавання електронних документів до держархівів та ЦДЕА на постійне зберігання" (відповідальний виконавець – Ковтанюк Ю. С.).
20 грудня 2010 р.
Відбулося засідання вченої ради інституту, на якому було розглянуте питання про звітування аспірантів УНДІАСД першого–четвертого років навчання та атестацію їх науковими керівниками.
17 грудня 2010 р.
В Дипломатичній академії України відбулася урочиста презентація видання «Історія української дипломатії: перші кроки на міжнародній арені (1917–1924)». До книги увійшли документи центральних державних установ та дипломатичних представництв УНР (1917–1918 рр., 1919–1924 рр.), а також Української Держави (квітень–грудень 1918 р.), взяті з Фондів українських та зарубіжних архівів, спогади українських громадсько-політичних діячів того часу, які відображають процес створення дипломатичної служби України, перші кроки української дипломатії на міжнародній арені. Видання є спільною працею Міністерства закордонних справ України, Державного комітету архівів України, Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України.
7 грудня 2010 р.
Колектив УНДІАСД щиро вітає директора інституту Олександра Яковича Гараніна з 35-річчям і бажає йому міцного здоров’я, щастя, добра, миру, благополуччя, невтомності, нових здобутків у повсякденній відповідальній діяльності та успішного здійснення всіх професійних та особистих задумів. Нехай Ваша творча енергія і життєлюбність, організаторський талант, відданість справі та високий професіоналізм і надалі плідно слугують задля зміцнення та добробуту, а в усіх Ваших справах супутниками будуть визнання, успіх, глибоке задоволення від праці, повага друзів та любов близьких людей!
30 листопада 2010 р.
Відбулося засідання Нормативно-методичної комісії Держкомархіву, на якому проект методичних рекомендацій "Конвертування електронних документів для постійного зберігання в архіві" (відповідальний виконавець – Марченко П. М.) та проект методичних рекомендацій "Відбір на постійне зберігання аудіовізуальних документів" (відповідальний виконавець – Селіверстова К. Т.) погодили із зауваженнями; проект інструкції "Порядок відбору на передавання секретних документів на архівне зберігання" (відповідальний виконавець – Ворожко В. П.) відправили на доопрацювання.
25–26 листопада 2010 р.
Відбулася XVII Міжнародна науково-практична конференція «Документація в інформаційному суспільстві: міжнародний досвід управління документами» (Москва, Російська Федерація) на пленарному засідання якої виступив Кулешов С. Г. – завідувач відділу документознавства, д. і. н., професор, – з доповіддю «Взаимосвязь документационного и информационного обеспечения органов власти». Участь у конференції також взяли директор УНДІАСД Гаранін О. Я. та старший науковий співробітник відділу документознавства Слизький А. Ю.
Крім того, під час конференції було підписано договір про співробітництво між науковими інститутами документознавства та архівної справи Білорусії, Росії, України.
19 листопада 2010 р.
Відбулося чергове засідання Редакційно-видавничої ради, на якому було розглянуто і рекомендовано до друку довідник «Архівні установи України. Т. 2: Національна академія наук України, музеї, бібліотеки, засоби масової інформації» (відповідальний виконавець – Артамонова С. С.).
18 листопада 2010 р.
Відбулося засідання Методичної комісії, на якому було розглянуто проект методичних рекомендацій "Вимоги до підготовки довідкових архівно-археографічних видань" (відповідальний виконавець – Романовський Р. В.).
18 листопада 2010 р.
Відбувся семінар-нарада з підготовки термінологічного словника: українсько-англійського та англо-українського, на якому було обговорено архівознавчий та документознавчий блоки реєстру термінів.
10 листопада 2010 р.
Відбулося чергове засідання вченої ради інституту, на якому було схвалено та рекомендовано до друку монографію І. Б. Матяш "Архівознавство: теоретичні засади та прикладні аспекти" і ХVIII том щорічника "Студії з архівної справи та документознавства".
10 листопада 2010 р.
Відбулося засідання спеціалізованої вченої ради УНДІАСД, на якому було прийнято до захисту дисертацію М. В. Ковтун "Українська архівна періодика як джерело вивчення історії архівної справи (1947–2007 рр.)", подану на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни.
4 листопада 2010 р.
Відбулося засідання Редакційно-видавничої ради, на якому серед інших матеріалів було розглянуто і відправлено на зовнішнє рецензування до ЦДАВО, ЦДАГО, Держархіву м. Києва науково-методичний посібник «Експертиза цінності управлінських документів: історія, теорія, методика» (виконавці – Селіверстова К. Т., Сельченкова С. В.).
28 жовтня 2010 р.
Відбувся науково-практичний семінар на тему «Архівна україніка: пошук, реєстрація та комплектування архівів», організований Держкомархівом спільно з Центральним державним архівом зарубіжної україніки та Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства.
Під час семінару відбулося підписання меморандуму про співпрацю між ЦДАЗУ і Науковою бібліотекою Національного університету «Києво-Могилянська академія» та угоди між ЦДАЗУ і Фундацією імені О. Ольжича про передачу на постійне зберігання до ЦДАЗУ бібліотечної та архівної колекції «Бібліотека імені О. Ольжича».
12 жовтня 2010 р.
Відбулося засідання Нормативно-методичної комісії Держкомархіву, на якому було розглянуто і схвалено проект методичних рекомендацій "Описування та організація зберігання електронних інформаційних ресурсів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організцій" (відповідальний виконавець – Ковтанюк Ю. С.); проект галузевого стандарту "Метадані архівного електронного документа. Опис структури та зміст" (відповідальний виконавець – Марченко П. М.) схвалено з викладенням теми стандарту у наступній редакції – "Метадані архівного електронного документа: структура та зміст".
Комісія також розглянула і повернула на доопрацювання проект методичних рекомендацій "Відбір на постійне зберігання аудіовізуальних документів" (відповідальний виконавець – Селіверстова К. Т.). Проект методичних рекомендацій "Контроль наявності, стану і руху архівних документів та уточнення облікових документів в архівних установах України" рекомендовано передати керівникам державних архівних установ для ознайомлення і доопрацювати з врахуванням їх пропозицій і зауважень.
4 жовтня 2010 р.
Колектив інституту щиро вітає з 25-річчям старшого наукового співробітника відділу архівознавства Марину Вікторівну Ковтун і зичить їй щасливої долі, цікавих творчих пошуків, значних наукових досягнень та здійснення найзаповітніших мрій.
1 жовтня 2010 р.
Наказом Державного комітету архівів України від 27 вересня 2010 р. № 147-к кандидата історичних наук Мельниченко Олену Василівну призначено заступником директора з наукової роботи Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.
22 вересня 2010 р.
Наказом Державного комітету архівів України від 22 вересня 2010 р. № 140-к кандидата історичних наук Гараніна Олександра Яковича призначено директором Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.
1 вересня 2010 р.
Колектив Інституту сердечно вітає заступника директора з наукової роботи Волкотруб Ганну Кирилівну з ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ! Ми, Ваші колеги по роботі, щиро раді вітати Вас і зичити міцного здоров’я та життєвої наснаги, сімейного щастя, злагоди та добробуту у Вашій оселі!
27 серпня 2010 р.
Сьогодні виповнюється 60 років завідувачу відділу документознавства Інституту, доктору історичних наук, професору Сергію Георгійовичу Кулешову. З науковою і викладацькою діяльністю Сергія Георгійовича багато в чому пов’язано становлення документознавства в Україні як самостійної наукової дисципліни. Він увійшов в історію сучасної української науки різноаспектними документознавчими дослідженнями, які стали хрестоматійним джерелом посилань і цитувань для фахівців. Вагомий внесок Сергій Георгійович зробив у підготовку і виховання нового покоління учених. Є всі підстави вважати, що сформувалася наукова школа С. Г. Кулешова – співдружність людей, об’єднаних ідеями, методиками свого лідера, зайнятими пошуком нових фактів, висуненням нових гіпотез, концепцій, теорій. Колектив Інституту щиро вітає ювіляра із знаменною датою та зичить йому щастя, любові, здоров’я, сил і невичерпної наснаги, оптимізму, невтомного творчого пошуку і втілення нових цікавих ідей! Нехай доля буде прихильною до Вас, шановний Сергію Георгійовичу, а на життєвій дорозі зустрічаються лише красиві душею, світлі та розумні люди. Щасти Вам!
До ювілею колеги колектив Інституту підготував біобібліографічний покажчик «Сергій Кулешов: учений-документознавець. До 60-річчя від дня народження» (Серія: Історія архівної справи: спогади, дослідження, джерела; вип. 9).
21 серпня 2010 р.
З 18 по 21 серпня 2010 р. Інститут у складі Державного комітету архівів України брав участь у VІ Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку, яка проходила у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15). Інститут представив на виставці видання, що вийшли друком за останні п’ять років: "Українську архівну енциклопедію", спеціальні довідники із серії "Архівні зібрання Україні", навчальні посібники та підручники з архівознавства, періодичні та продовжувані видання. Серед документальних публікацій слід окремо відзначити спільний проект українських та канадських науковців-архівістів – довідник "Архівна україніка в Канаді", виданий за сприяння Канадського інституту українських студій Альбертського університету. Довідник є першим комплексним виданням про документи української культурної спадщини та пов'язані з історією України і українців документи іноземного походження (архівну україніку), що зберігаються за межами України. Фонди українських установ і організацій в Канаді та фонди особового походження, відомості про які подано у довіднику, є важливим джерелом до історії України, історії української еміграції та зарубіжного українства.
9 серпня 2010 р.
Колектив Інституту щиро вітає з Днем народженням старшого наукового співробітника Науково-інформаційного відділу Лініну Павлівну Одиноку і зичить їй особистого та родинного щастя, міцного здоров’я і творчої наснаги!
5 серпня 2010 р.
Відбулося засідання Редакційно-видавничої ради Держкомархіву України, на якому було розглянуто Матеріали 16-го випуску серії "Архівні та бібліографічні джерела української історичної думки – "Архіви України. 1947–2007: Бібліографічний покажчик змісту" та Бюлетень Галузевого центру НТІ з архівної справи та документознавства при УНДІАСД.
22 липня 2010 р.
Відбулось чергове засідання вченої ради Інституту, на якому заслухано звіт про діяльність спеціалізованої вченої ради К. 23.864.01, обговорено концепцію проведення термінологічних семінарів в рамках виконання науково-дослідної теми "Архівна термінологія: українсько-англійський та англійсько-український словник", рекомендовано до друку монографію В. Солодової "Історія формування документальних колекцій одеських музеїв" та серійних видань інституту: "Історія архівної справи: спогади, дослідження, джерела", "Архівні та бібліографічні джерела історичної думки".
19 липня 2010 р.
Відбулося чергове засідання дирекції Інституту, на якому було обговорено підсумки науково-дослідної, видавничої та організаційної роботи УНДІАСД за перше півріччя 2010 р., розглянуто питання про роботу аспірантури у 2009/2010 навчальному році та оголошення прийому до аспірантури на 2010/2011 навчальний рік, низку організаційних питань видавничої роботи Інституту.
19 липня 2010 р.
Директор УНДІАСД І. М. Мага взяла участь у зустрічі з нащадками українських меценатів Ґалаґанів та огляді виставки оригіналів архівних документів з фамільного фонду "Ґалаґани", які відбулися у приміщенні Державної наукової архівної бібліотеки, м. Київ.
16 липня 2010 р.
Відбулося засідання спеціалізованої вченої ради інституту, на якому було створено експертні комісії з розгляду дисертаційних досліджень та переатестації кандидата історичних наук, що одержав диплом за межами України.
15 липня 2010 р.
Співробітники УНДІАСД взяли участь у відкритті документальної виставки "Вирішальний вибір. Документи Національного архівного фонду до 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України", яка відбулася у приміщенні Державної наукової архівної бібліотеки, м. Київ.
7 липня 2010 р.
У комітеті з питань науки та освіти Верховної Ради України відбулась робоча нарада з проблем постійного зберігання і відтворення у часі електронних документів та статусу електронних інформаційних ресурсів в Україні. У нараді взяли участь: заступник завідуючого сектором Коміту з питань науки та освіти Верховної Ради України І. Б. Жиляєв (один із авторів ЗУ "Про електронні документи та електронний документообіг"), директор ЦДЕА України А. Г. Лавренюк, заступник начальника управління інформації та міжнародного співробітництва, начальник відділу інформаційних технологій Держкомархіву України Ю. І. Забенько та старший науковий співробітник УНДІАСД Ю. С. Ковтанюк. За результатами наради було досягнуто домовленність заслухати пропозиції архівістів щодо впровадження електронного документообігу та організації життєвого циклу електронних документів на засіданні Комітету, проведеня якого заплановано у четвертому кварталі 2010 року.
6 липня 2010 р.
В Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ відбулася зустріч з керівництвом УКРІНФОРМ задля обміну досвідом щодо зберігання електронних інформаційних ресурсів. У зустрічі взяли участь керівництво ЦДЕА України та старший науковий співробітник УНДІАСД Ковтанюк Ю. С.
5 липня 2010 р.
На засіданні спеціалізованої вченої ради УНДІАСД відбувся захист дисертацій Ємчук Оксани Ігорівни за темою: "Сергій Іванович Маслов (1880–1957) як учений, організатор архівної та бібліотечної справи" та Кихтюк Валентини Василівни за темою: "Історична топоніміка Волині: формування, джерела, зв'язок із розвитком суспільства". Дисертації подані на здобуття наукових ступенів кандидатів історичних наук за спеціальністю 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни.
1 липня 2010 р.
Рішенням ВАК України завідувачці відділу архівознавства УНДІАСД кандидату історичних наук Л. Ф. Приходько присвоєно наукове звання старшого наукового співробітника. Колектив інституту вітає Людмилу Федорівну з присвоєнням наукового звання та бажає подальших творчих успіхів.
1 липня 2010 р.
В рамках семінару-наради уповноважених Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України і мистецтвознавців-контролерів за участю представників зацікавлених органів виконавчої влади відбулося обговорення проблем створення інтегрованої міжвідомчої системи «Класифікаційна довідкова система «Культурні цінності України». У нараді взяли участь працівники міністерства культури і туризму України, Міністерства закордонних справ, Міністерства внутрішніх справ, Державної митної служби, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Академії митної служби, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва, Інституту історії України НАН України та інших установ і відомств. Архівні установи були представлені Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства (Л. Андрієвська), Центральним державним архівом зарубіжної україніки (В. Берковський), Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва (Л. Скрипка). Відкрив нараду Голова служби контролю за переміщенням культурних цінностей Ю. Савчук. Завідувачка сектору контролю за вивезенням та ввезенням культурних цінностей О. Юрченко-Микита презентувала проект класифікаційної довідкової системи. Зауваження та пропозиції до проекту висловили завідувачка кафедри Академії митної служби, професор О. Калашникова, заступник начальника Регіональної інформаційної митниці О. Ніколайчук, заступник начальника відділу Департаменту карного розшуку МВС С. Литвинов, керівник регіональної служби контролю в Одеській області С. Косогой та ін. Представники архівних установ взяли участь в дискусії та надали свої пропозиції в робочому порядку.
30 червня 2010 р.
Відбулося засідання Методичної комісії Інституту, на якому обговорено та схвалено (з урахуванням пропозицій і зауважень) перші редакції методичних рекомендацій «Контроль наявності, стану і руху архівних документів та уточнення облікових документів у державних архівах України» (відповідальний виконавець – Христова Н. М.) та «Описування та організація зберігання інформаційних ресурсів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій» (відповідальний виконавець – Ковтанюк Ю. С.). Першу редакцію методичних рекомендацій «Основні правила конвертування електронних документів для постійного зберігання в архіві» (відповідальний виконавець – Марченко П. М.) відправлено на доопрацювання.
30 червня 2010 р.
Відбулося чергове засідання ЦЕПК Держкомархіву, на якому розглянуто та схвалено проект Переліку типових документів, що створюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших підприємств, установ та організацій, із зазначенням строків зберігання документів (відповідальний виконавець – Кулешов С. Г.).
16 червня 2010 р.
У Національній історичній бібліотеці України відбулося відкриття виставки "Україна першої половини XVII ст. на картах Гійома Левассера-де-Боплана", присвяченої Дню конституції України та 100-річчю від дня видання в Росії перших карт України XVII ст. інженера Боплана. Виставку організовано за підтримки Посольства Російської Федерації в Україні, Всеукраїнської громадської наукової організації "Українська Академія русистики, Фонду "Президентский центр Б. Н. Єльцина", Представництва Росзарубіжцентру в Україні, Національної історичної бібліотеки України.
Виставка є продовженням спільного видавничого проекту "Історія України в історичних дослідженнях, документах та спогадах сучасників".
У заході взяли участь представники Російського посольства, науковці України та Росії, бібліотечні працівники, журналісти, депутати Верховної Ради України. УНДІАСД представили – к.і.н., директор І. М. Мага та к.пед.н., ст. наук. співробітник сектора науково-технічної інформації С. С. Артамонова.
На відкритті виставки виступив кандидат історичних наук О. О. Олейніков, який зробив вагомий внесок у дослідження та видання картографічної спадщини Г. Л. де Боплана, оприлюднив 20 оригінальних карт Боплана. Він відзначив, що Боплана, француза за походженням, можна назвати родоначальником української картографії. Наочно це було показано й на організованій бібліотекою книжковій виставці.
На відкритті виставки виступили також академік П. П. Толочко, радник президента України Ю. П. Богуцький, журналіст О. Бузина. Виступаючі відзначали велике значення проведених досліджень карт Боплана О. О. Олейніковим, який не тільки дослідив, але й зробив їх переклад та з допомогю комп’ютерної техніки осучаснив їх. При цьому зумів зробити так, що вони не втратили свого оригінального вигляду.
9 червня 2010 р.
Вітаємо архівну спільноту з Міжнародним днем архівів!
Рішення відзначати Міжнародний день архівів 9 червня – у день, коли 1948 р. рішенням ЮНЕСКО (м. Париж, Франція) створено Міжнародну раду архівів, було прийнято у листопаді 2007 р. членами Генеральної асамблеї МРА (м. Квебек, Канада). Святкування першого Міжнародного дня архівів співпало з відзначенням 60-річчя створення цієї міжнародної організації архівістів. Міжнародна рада архівів сподівається, що відзначення 9 червня Міжнародного дня архівів сприятиме поглибленню співробітництва та консолідації архівістів світу.
8 червня 2010 р.
Співробітники Інституту взяли участь у відкритті фотодокументальної виставки "Небо на все життя...", присвяченої 90-річчю від дня народження тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Івана Микитовича Кожедуба, яка експонується у приміщенні Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного. В експозиції виставки вперше в Україні представлені документи українських та російських архівів, що ілюструють життя та діяльність уроженця Сумської області – славетного льотчика І. М. Кожедуба. Після відкриття виставки демонструвався документальний фільм "Служу Родине" (1982 р., Київнаучфільм) із фондів Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, який висвітлює становлення І. М. Кожедуба як льотчика-винищувача, його нелегкий бойовий шлях у роки війни.
7 червня 2010 р.
Колектив Інституту вітає завідувача сектора довідкового апарату та обліку документів відділу архівознавства к.і.н, ст. наукового співробітника Сергія Леонідовича Зворського із 55-річчям від дня народження. Щиро зичимо Вам, шановний Сергію Леонідовичу, безмежного людського щастя, міцного здоров’я, сил і невичерпної наснаги, оптимізму, втілення нових цікавих ідей та невтомного творчого пошуку!
3 червня 2010 р.
Співробітники Інституту взяли участь у заході Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного. Почесний член Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги Ярослава Плав'юк (Канада) урочисто передала на постійне зберігання до Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного грамплатівки із записами творів у виконанні хору "Україна" (Монреаль, 1959 р.) під керуванням українського диригента Н. Городовенка.
3 червня 2010 р.
У Посольстві України у Канаді (м. Оттава, Канада) відбулася презентація довідника "Архівна україніка в Канаді", спільного видання Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства і Канадського інституту українських студій Альбертського університету. Доповідь представила автор проекту – Перший заступник Голови Державного комітету архівів України, д.і.н., проф. І. Б. Матяш.
28 травня 2010 р.
Інститут державного управління (Київський національний університет культури і мистецтв) провів Четвертий міжнародний науково-теоретичний семінар "Термінологія документознавства та суміжних галузей знань". На семінарі з доповідями виступили науковці Інституту: к.і.н. І. М. Мага, директор ("Розширення лексикону архівознавства, або Про інтервенцію зарубіжних термінів"); д.і.н., проф. С. Г. Кулешов, завідувач відділу документознавства ("Поняття "управлінська документація" в контексті перероблення Державного класифікатора управлінської документації"); к.і.н. Н. М. Христова, пров. науковий співробітник ("Термінологія архівознавства: візія, практика і теоретика"); к.пед.н., К. Т. Селіверстова, ст. науковий співробітник ("Формування НАФ": уточнення змісту поняття та його місця в системі архівних технологій"). У рамках семінару було проведено презентацію монографій к.і.н. В. В. Бездрабко, директора Інституту державного управління "Документознавство в Україні: інституціоналізація та сучасний розвиток" (К., 2009) та "Історіографічні ескізи з документознавства, або персональний текст про персональні тексти" (К., 2010).
27 травня 2010 р.
Відзначив 70-річчя від дня заснування Державний архів Рівненської області. Урочистості проходили у Залі камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії. З вітальним словом до присутніх звернувся директор Державного архіву Рівненської області, заслужений працівник культури України М. І. Григорук.
докладніше »
20–23 травня 2010 –р.
У м. Одесі відбулася щорічна 11-та Загальна конференція Євро-Азійського регіонального відділення (ЄВРАЗІКА) Міжнародної ради архівів (МРА), Консультативна рада керівників державних архівних служб держав-учасниць СНД та міжнародні наукові конференції: "Спільна архівна спадщина та національні архівні фонди", "Електронний документообіг та електронні архіви". Організатори – Державний комітет архівів України та Державний архів Одеської області. Міжнародні заходи проводилися за підтримки Одеської обласної державної адміністрації.
докладніше »
18 травня 2010 р.
Відбулося засідання Нормативно-методичної комісії Держкомархіву України, на якому розглянуто і схвалено проект науково-методичного посібника "Експертиза цінності управлінських документів: історія, теорія, методика" (виконавці – Селіверстова К. Т., Сельченкова С. В.); розглянуто також проект Галузевого стандарту "Метадані архівного електронного документа. Описування структури та змісту даних" (виконавці – Марченко П. М., Ковтанюк Ю. С.), який подавався на обговорення з метою ознайомлення членів комісії перед винесенням проекту Галузевого стандарту на зовнішнє рецензування.
17 травня 2010 р.
Харківська правозахисна група за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у малому конференц-залі НАН України провела Круглий стіл на тему "Правове регулювання і практика доступу до архівних документів. Проблемні питання".
З вітанням та вступним словом до учасників Круглого столу звернувся співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.
З доповідями виступили: Ігор Усенко, к.ю.н., зав. відділу Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАНУ ("Проблеми законодавчого забезпечення і практики доступу до архівних документів"); Євген Захаров ("Принципи законодавства про свободу інформації та доступ до архівів"); Оксана Нестеренко, к.ю.н., викладач Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого ("Існуючі законопроекти щодо свободи інформації і доступ до архівних документів"); Леся Матвійчук, аспірантка юридичного факультету Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка ("Колізія між правом доступу до архівних документів та правом на приватність").
В обговоренні доповідей та загальній дискусії взяли участь: Тетяна Прись (заступник Голови Держкомархіву України); д.і.н. Сергій Білокінь, д.і.н. Юрій Шаповал (Інститут історії НАНУ); д.і.н. Георгій Папакін (Інститут національної памяті НАНУ); д.і.н. Володимир Сергійчук (Центр українознавства Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка); к.і.н. Ірина Мага (УНДІАСД); Олександр Лошицький (Галузевий державний архів СБУ); Євген Новохатський (Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського); Євген Ромінський (Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАНУ) та інші учасники Круглого столу.
17 травня 2010 р.
Співробітники Інституту взяли участь у відкритті ювілейної тематичної виставки архівних документів та матеріалів з фондів центральних державних архівів, Держархіву Чернігівської області, архіву Національного академічного театру імені Івана Франка, присвяченої 110-й річниці від дня народження видатного українського актора театру та кіно Миколи Яковченка, яка представлена у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.
Після відкриття виставки розпочався літературно-мистецький вечір-дійство "Український Чаплін. Життя після життя", присвячений пам'яті Миколи Яковченка, у якому взяли участь провідні українські театральні актори, народні артисти України: Галина Яблонська, Лесь Задніпровський, Остап Ступка, Євген Шах; заслужені артисти України: Борис Харитонов, Олексій Паламаренко, Назар Задніпровський, Галина Семененко, Юрій Розстальний; артист театру Олександр Печериця; квартет "ЯВІР"; камерний оркестр театру; члени журі та лауреати ІІ Всеукраїнського відкритого конкурсу акторської майстерності імені Миколи Яковченка.
17 травня 2010 р.
Шановні колеги-науковці!
Прийміть сердечні вітання з Міжнародним Днем науки!
Нам у житті випала почесна місія – служити своїм інтелектом, силою духу та плідною працею задля звеличення рідної України, примноження її успіхів і досягнень. Адже саме інтелектуальний ресурс, на який так багата наша нація, виступає головним рушієм розвитку суспільства.
Бажаємо вам весни у серцях і душах, щастя і міцного здоров’я, професійного росту, нових творчих успіхів та звершень.
Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, сповненим життєвою енергією, добром, злагодою, творчим натхненням, впевненістю у завтрашньому дні.

З повагою, від імені колективу Інституту директор Ірина Мага.
11 травня 2010 р.
Відбулося чергове засідання вченої ради інституту, на якому було обговорено проект "Концепції перероблення структури та змісту Державного класифікатора управлінської документації (ДКУД)" (відповідальний виконавець – С. Г. Кулешов) та першу редакцію реєстру термінів до українсько-аглійського словника "Архівна термінологія" (відповідальний виконавець – К. Т. Селіверстова). Вчена рада також розглянула питання щодо присвоєння наукового звання старшого наукового співробітника за спеціальністю 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни Приходько Людмилі Федорівні, завідувачці відділу архівознавства, та звернулась до ВАК України з відповідним клопотанням.
09 травня 2010 р.
Дорогі ветерани!
Від щирого серця вітаємо Вас зі великим святом великої Перемоги. Звертаємось до вас зі словами безмежної вдячності за те, що на своїх плечах винесли весь тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки, а особливо за вашу непохитну віру в успіх Перемоги.
Ми всі у неоплатному боргу перед Вашою мужністю та обірваною війною молодістю. І якими б не були реалії сьогодення, пам’ять про славу Великої Перемоги 1945 року ніколи не піде у забуття. Навіть через віки нащадки знатимуть про Ваш подвиг та пам’ятатимуть Вас з вдячністю і шаною.
Шановні переможці, низький вам уклін. Бажаємо Вам доброго здоров'я, довголіття, родинного тепла та державної турботи.
Нехай незгасний вогонь Слави додає Вам життєдайних сил та упевненості у завтрашньому дні.
Зі святом Вас!
28 квітня 2010 р.
У Національній академії державного управління при Президентові України проведено День електронного урядування – 2010, у рамках якого відбулася науково-практична конференція "Впровадження електронного урядування як необхідна умова реформування державного управління", присвячена Всесвітньому дню телекомунікацій та інформаційного суспільства.
докладніше »
27 квітня 2010 р.
Співробітники Інституту взяли участь в урочистому відкритті документальної виставки "Війна і Перемога в історичній пам’яті українського народу", яка експонується у головному корпусі Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років", та роботі Міжнародної наукової конференції "Україна у Другій світовій війні: джерела та інтерпретації", організаторами якої є Міністерство оборони України, Міністерство культури і туризму України, Державний комітет архівів України, Інститут історії України НАН України, Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років", Національний військово-історичний музей України, Національний університет оборони України, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Молодіжна громадська організація "Київський клуб "Червона зірка".
24 квітня 2010 р.
Співробітники Інституту взяли участь у Всеукраїнському суботнику з благоустрою територій, з метою належної підготовки території комплексу споруд центральних державних архівних установ України до свята Дня Перемоги.
19 квітня 2010 р.
Посольство Канади в Україні, Державний комітет архівів України, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства у приміщенні Посольства Канади в Україні провели презентацію довідника "Архівна україніка в Канаді". Комплексний довідник про документи української культурної спадщини та пов’язані з історією України і українців документи іноземного походження (архівну україніку), що відклалися у архівах, архівах-музеях та бібліотеках Канади (державних, громадських, приватних), вийшов уперше і є результатом ефективної співпраці канадських та українських науковців, зокрема, Канадського інституту українських студій та Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Державного комітету архівів України.
докладніше »
19 квітня 2010 р.
Було вручено дипломи про присвоєння науково ступеня кандидата історичних наук Рибакову Дмитру Олександровичу, провідному археографу Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського та Михайленко Галині Миколаївні, викладачу кафедри всесвітньої історії та історіографії Херсонського державного університету, захист дисертацій яких проходив в спеціалізованій вченій раді УНДІАСД.
14 квітня 2010 р.
В спеціалізованій вченій раді інституту відбувся захист дисертацій Ємельянової Тетяни Олександрівни, заступника директора ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного, за темою: "Аудіовізуальні документи в державних архівах України: організація доступу та використання інформації, що міститься в них (1930–2007 рр.)" та Мельника Ростислава Ігоровича, завідувача сектора ЦДІАЛ України, за темою: "Організація архівної справи в Польщі (1945–2005 рр.)" за спеціальністю 27.00.02 – документознавство, архівознавство.
Рішенням членів спеціалізованої вченої ради Т. О. Ємельяновій та Р. І. Мельнику присуджено науковий ступінь кандидата історичних наук.
12 квітня 2010 р.
У Національному авіаційному університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція "Полікультуротворча діяльність – 2010", підготовлена Гуманітарним інститутом НАУ. З вітальним словом до присутніх звернулися директор Гуманітарного інституту Артур Грандович Гудманян, в. о. завідувача кафедри історії та культурології Ірина Тюрменко, заступник директора з наукової роботи Інституту міжнародних відносин Ігор Жалоба.
докладніше »
7 квітня 2010 р.
На базі Навчально-методичного комплексу Інституту підвищення кваліфікації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" відбувся науково-практичний семінар "Електронні документи: від створення до архіву", підготовлений Державним комітетом інформатизації України і Державним комітетом архівів України за підтримки Головного управління державної служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної академії наук України, Центрального державного електронного архіву України та Українського науково-дослідного інституту архівної справи і документознавства. Під час семінару, що проходив у форматі круглого столу, піднімались нагальні проблеми, пов’язані з питаннями архівного електронного документа, життєвого циклу електронного документа, міжсистемного обміну електронними документами, форматами електронного цифрового підпису, передавання електронних документів на архівне зберігання. В обговорені брали участь Ю. І. Забенько (Держкомархів, модератор), В. В. Мохор (ІССЗЗІ НТТУ "КПІ", голова оргкомітету), О. В. Музичук (Держкомархів), С. В. Дзюба (Держкомінформатизації України), А. Г. Лавренюк (ЦДЕА України), І. М. Мага, Ю. С. Ковтанюк, П. М. Марченко (УНДІАСД). За підсумками роботи круглого столу було прийнято кілька рішень, серед яких найбільш нагальне – розроблення переліку рекомендованих відкритих форматів файлів електронних документів з постійними строками зберігання.
2 квітня 2010 р.
У рубриці "Видання УНДІАСД" опубліковано чергове (11-е) число Бюлетеня Галузевого центру науково-технічної інформації з архівної справи та документознавства, у якому вміщено тематично-хронологічний покажчик нормативно-методичних розробок державних архівних установ України за 2007–2009 рр.
31 березня 2010 р.
Відбулося засідання Вченої ради інституту, на якому були обговорені проекти: плану-проспекту укладання міжархівного довідника "Реєстр розсекречених архівних фондів України (фонди, розсекречені у 2004–2010 рр.)" (відповідальний виконавець – С. Л. Зворський) та програми дослідження науково-дослідної теми "Визначення мікробіологічного стану повітря в боксах і сховищах Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного" (відповідальний виконавець – О. П. Володіна). Було також розглянуто пропозиції щодо персонального складу редакційних колегій наукових видань інституту та питання оптимізації роботи зі здобувачами, що працюють поза аспірантурою.
31 березня 2010 р.
Шановні колеги!
Від щирого серця вітаємо вас зі святом світлого Христового Воскресіння!
Нехай світлий Великдень укріпляє віру та живить душу, дарує вам надію і впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, несе мир і злагоду у ваші оселі.
Всіх земних благ вам! Христос Воскрес!

Від імені колективу Інституту директор І. М. Мага
29 березня 2010 р.
Відбулося засідання Методичної комісії Інституту, на якому обговорено та схвалено з урахуванням пропозицій і зауважень програми досліджень та плани-проспекти науково-методичних тем: "Служби науково-технічної інформації архівних установ: інформаційна, організаторська та науково-методична діяльність" (відповідальний виконавець – А. А. Майстренко, завідувач науково-інформаційного відділу); "Облік документів у державних архівах України" (відповідальний виконавець – О. М. Коваль, ст. науковий співробітник відділу архівознавства); "Вимоги до підготовки довідкових архівно-археографічних видань" (відповідальний виконавець – Р. В. Романовський, завідувач сектора науково-технічної інформації).
3 березня 2010 р.
Відповідно до Наказу Держкомархіву України від 22.03.2007 р., № 37 та листа УНДІАСД від 27.11.2009 р., № 237 станом на 01.03.2010 р. до ДІФ Галузевого центру науково-технічної інформації з архівної справи та документознавства надішли 198 нормативно-методичних розробки центральних та місцевих державних архівів України за 2007–2009 рр., у т.ч. у друкованому вигляді – 135 (217 прим.), електронному – 141.
За 2007 р. центральними та державними архівами областей України було підготовлено 56 нормативно-методичних розробок, у 2008 р. – 67, 2009 р. – 74.
Не здійснювали підготовку нормативно-методичних розробок у вказаний період Державні архіви Житомирської, Львівської областей, м. Севастополя.
1 березня 2010 р.
Відбулося засідання Вченої ради Інституту, на якому затверджено теми: докторської дисертації пошукувача Прилепішевої Ю. А., кандидатських дисертацій аспірантки Лаби О. В., пошукувачів Горєвої В. В., Гринишеної О. Н., Ковтанюка Ю. С., Музичук О. В, Слизького А. Ю.; призначено наукових консультантів та керівників; обговорено рецензію на рукопис підручника "Архівознавство" (автор – к.і.н. Мудрак В. І.) та план-проспект навчального посібника "Документознавство" для вузівської підготовки фахівців зі спеціальностей "Архівознавство" і "Документознавство та інформаційна діяльність" (відповідальний виконавець – Кулешов С. Г.).
26–28 лютого 2010 р.
У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася Перша міжнародна конференція з Канадознавства, підготовлена Центром канадських студій імені Рамона Гнатишина та Центром українсько-канадських студій Манітобського університету. Конференція пройшла під патронатом Степана Мельничука, ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Й. В. Дж. Даніеля Карона, Надзвичайного та Повноважного Посла Канади в Україні; Миколи Федорука, Чернівецького міського голови. У роботі конференції взяли участь науковці з України, Канади, Польщі, Ірландії, Єгипту, Нідерландів, Німеччини, Румунії, Туреччини. Волкотруб Г. К., заступник директора з наукової роботи УНДІАСД, розповіла про роботу Інституту з укладання довідника "Архівна україніка в Канаді". Учасники конференції переглянули фільм про Рамона Гнатишина, вихідця з України, генерал-губернатора Канади (1990–1995 рр.), ім’я якого носить Центр канадських студій та оглянули університет і місто.
18 лютого 2010 р.
Відбулося засідання Методичної комісії Інституту, на якому було розглянуто та схвалено, з урахуванням висловлених зауважень, проекти програм досліджень та планів розробок науково-методичних тем: "Контроль наявності, стану і руху архівних документів та уточнення облікових документів у державних архівах України. Методичні рекомендації" (відповідальний виконавець  – Христова Н. М.); "Визначення мікробіологічного стану повітря в боксах і сховищах Центрального державного кінофотофоноархіву України імtys Г. С. Пшеничного" (відповідальний виконавець – Володіна О. П.); "Порядок відбору на передавання секретних документів на архівне зберігання. Інструкція." (відповідальний виконавець – Ворожко В. П.); "Порядок приймання-передавання електронних документів до держархівів на постійне зберігання. Методичні рекомендації" (відповідальний виконавець – Ковтанюк Ю. С.); Основні правила конвертування електронних документів для постійногозберігання в архіві. Методичні рекомендації (відповідальний виконавець – Марченко П. М.).
18 лютого 2010 р.
Відбулася робоча нарада з питань розроблення технічного завдання для створення електронної версії Центрального фондового каталогу. На засіданні були присутні: від Держкомархіву – Матяш І. Б., Музичук О. В., Віслобоков К. А.; від Інституту – Христова Н. М.; від Центрального державного історичного архіву, м. Київ – Кулеба Г. І.
< div class="newsdate">15 лютого 2010 р.
Відбулося робоче засідання групи розробників нової версії "Основних правил роботи архівних установ", на якому були присутні: перший заступник Голови Держкомархіву України Матяш І. Б., заступники Голови Держкомархіву України Музичук О. В. та Прись Т. П., начальник Управління формування та зберігання НАФ Держкомархіву України Сельченкова С. В., директор Інституту Мага І. М., провідний науковий співробітник Інституту Христова Н. М.
29 січня 2010 р.
Відбулося засідання Методичної комісії Інституту, на якому було розглянуто та обговорено програми досліджень планових тем Інституту: "Страхування документів НАФ їх власниками або уповноваженими ними юридичними чи фізичними особами". Інструкція; "Концепція перероблення структури та змісту Державного класифікатора управлінської документації (ДКУД). Підготовка нової редакції змісту класу 02 "Організаційно-розпорядча документація" ДКУД"; "Розроблення Переліку соціально значущих документів, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємства, установи, організації".
28 січня 2010 р.
Відбулася робоча нарада за участю керівництва і співробітників Інституту та Центрального державного кінофотофоноархіву імені Г. С. Пшеничного, на якій було обговорено методику розроблення переліку подій, фактів, явищ, які задокументовані аудіовізуальними засобами, у рамках виконання теми "Відбір на постійне зберігання аудіовізуальних документів". Методичні рекомендації (відповідальний виконавець – Селіверстова К. Т.).
22 січня 2010 р.
Станом на 15 січня 2009 р. Галузевий центр науково-технічної інформації з архівної справи та документознавства УНДІАСД отримав 175 нормативно-методичних розробок від центральних та місцевих державних архівів України за 2007–2009 рр., у т.ч. у друкованому вигляді – 101, електронному – 155.
За 2007 р. центральними та місцевими державними архівами України було підготовлено 40 нормативно-методичних розробок, у 2008 р. – 68, у 2009 р. – 67.
Центральний державний історичний архів України у м. Києві та держархіви Житомирської, Львівської областей, міст Києва, Севастополя за період 2007–2009 рр. нормативно-методичних документів не розробляли. Більш повну інформацію про тематику науково-методичних рекомендацій, підготовлених центральними та місцевими держархівами за останні три роки, буде опубліковано у Бюлетені Галузевої служби науково-технічної інформації на сторінці Інституту веб-порталу Держкомархіву.
21 січня 2010 р.
Відбулося засідання Дирекції Інституту, на якому було заслухано та обговорено наступні питання: підготовка науково-дослідних та науково-методичних тем до реєстрації в УкрІНТІ (доповідач – Волкотруб Г. К., співдоповідач – Прокоф’єва Є. М.); посилення контролю за виконанням планових тем (доповідач – Мага І. М.); кадровий резерв на 2010 р. (доповідач – Василевський М. О.); підготовка термінологічного семінару у рамках виконання теми "Архівна термінологія: україно-англійський та англо-український словник" (доповідач – Волкотруб Г. К., співдоповідач – Селіверстова К. Т.); хід роботи над методичними рекомендаціями "Відбір на постійне зберігання аудіовізуальних документів".
12 січня 2010 р.
Відбулося перше засідання робочої групи зі створення інформаційної системи "Центральний фондовий каталог", до складу якої входять директор Інституту, к.і.н. І. М. Мага та провідний науковий співробітник Інституту, к.і.н. Н. М. Христова.


Президент України Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Міністерство юстиції України
Міністерство освіти і науки України Державна архівна служба України 1545 – Урядова «Гаряча лінія» Безоплатна правова допомога


Copyright © 2010–2024 – Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Всі права застережені

Веб-майстер: [email protected]