• Головна сторінка
  • З Новим 2022 роком і Різдвом Христовим!
  • Зведений каталог метричних книг
  • Центр галузевого консалтингу та підвищення кваліфікації при УНДІАСД
  • Про конференцію
  • Про 3 круглий стіл 2019
  • АРХІВНОМУ ЛЮДОВІ
  • Про відкриту дискусію
  • The International Archives Week #IAW2020 will run from June 8-14
1 9 8 2 3 4 5 6 7
Офіційний сайт      УКР  УКР   РУC  РУC   ENG  ENG Facebook

Налаштування кольорів та шрифтів

Закрити

Шрифт

Колір

Головна сторінка Хроніка подій Словник ЕК ДІФ ГЦНТІ
Корисні посилання Контакти Карта порталу Версія для друку

 
 

 
© УНДІАСД, 2021
e-mail undiasd@arch.gov.ua
вул. Лук'янівська, 77,
м. Київ, 04107, Україна
Довiдка за телефоном:
(044) 425 77 40
Графік особистого прийому громадян керівництвом
 

Жестова мова

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Міністерство юстиції України

Міністерство освіти і науки України

Державна архівна служба України

«Документація в інформаційному суспільстві: міжнародний досвід управління документами». XVII Міжнародна наукова-практична конференція*

Автор: А. В. КОНОВАЛОВА


05 травня 2011 р.


25–26 листопада 2010 р. відбулась наукова-практична конференція «Документація в інформаційному суспільстві: міжнародний досвід управління документами», в якій прийняло участь більше 200 учасників – представники Апарату Уряду Російської Федерації, федеральних органів виконавчої влади, суб’єктів Федерації, місцевого самоуправління, фірм-виробників програмних продуктів, холдингів і корпорацій, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ. В конференції брали участь багато зарубіжних представників із Білорусі, України, Придністровської Молдавської Республіки, Німеччини, Латвії, Литви, Словаччини та Фінляндії. Учасниками були представники різноманітних організацій більш ніж із 20 регіонів Росії.

Генеральні спонсори конференції: ТОВ «Фірма АС» ЗАТ «ОСГ Рекордз Менеджмент», Корпорація ЕМС2, компанія «Softline», ЗАТ «Лабораторія модульної автоматизації». Спонсори конференції: компанія «Електронні офісні системи», компанія «ІнтерТраст», компанія «Летограф», представництво компанії «Waller» в Росії, Україні та Казахстані.
Інформаційна підтримка: журнали «Вісник архівіста», «Довідник секретаря і офіс-менеджера», «Сучасні технології діловодства і документообігу», «Секретарська справа», «Секретар-референт», «Діловодство», «Діловодство і документообіг на підприємстві», «Вітчизняні архіви», «Інформаційний вісник» Євро-Азійського регіонального відділу Міжнародної ради архівів ЄВРАЗІКА, Інтернет-телеканал SLTV.

Конференція була присвячена питанням формування державної політики інформаційного і документаційного забезпечення управління, розробки нормативно-правової бази інформаційного і документаційного забезпечення електронного уряду, розгляду міжнародних стандартів управління документами, реалізації міжвідомчогого електронного документообігу в рамках електронного уряду, використання електронного підпису і формування юридично значимого електронного документообігу, досвіду реалізації концепції електронного уряду, надання державних послуг в електронному вигляді та забезпечення доступу громадян до інформації органів державної влади, а також питанням підготовки і підвищення кваліфікації кадрів для реалізації проектів інформаційного і документаційного забезпечення електронного уряду.

В ході конференції відбулись пленарні і секційні засідання, а також круглий стіл, була організована виставка продукції фірм, що працюють в сфері документаційного забезпечення управління і архівної справи, запропонована нова література з питань ДЗУ та архівознавства.
Відкрили конференцію виступи А. М. Артізова, керівника Федерального архівного агентства, д.і.н.; А. Д. Ряховського, директора Департаменту діловодства і архіву Уряду Російської Федерації; М. М. Куняєва, заступника начальника Управління Президента РФ по державним нагородам, к.і.н., професора.

Програма першого дня конференції включала в себе пленарне засідання і процедуру підписання договору про співробітництво між науковими інститутами документознавства і архівної справи Білорусі, Росії, України.

Директор установи «Білоруський науково-дослідний інститут документознавства і архівної справи» (БілНДІДАС), к.і.н., доцент, А. Є. Рибаков в своєму виступі розглянув формування системи управління документами в Республіці Білорусь і проблеми впровадження положень міжнародних стандартів в національне законодавство та практику роботи організацій з документами.

Далі пленарне засідання продовжили виступи іноземних колег. Майбург Анетта, завідуюча відділом Національного архіву (Бундесархів, Німеччина), в своїй доповіді розповіла про діловодство в системі федеральної адміністрації та про можливості і кордони впливу Федерального архіву Німеччини на документаційні процеси.

Президент Групи компаній «OSG Records Management» Кшиштоф Бобровскі поділився міжнародним досвідом управління і збереження інформації, показав переваги електронних архівів та розкрив концепцію трьох архівів ОСГ.

Представник Латвії, генеральний директор Генеральної дирекції державних архівів Латвії Шталс Валдіс, доповів про організаційно-правові питання управління електронними документами в Латвії. Повідомив, що Концепція електронного управління Латвії була затверджена в вересні 2002 р., в ній визначено 35 конкретних завдань. У висновку відмітив, що для управління документами, їх відбору на постійне зберігання необхідні: чітка нормативно-правова база, відповідна інфраструктура, кваліфіковані співробітники ІТ та архівісти, кваліфікований захист інформації, що зберігається.

Перша частина пленарного засідання завершилась виступом М. В. Ларіна, директора ВНДІДАС, д.і.н., професора. В своїй доповіді він розглянув оптимальні моделі сучасної системи управління документацією в Росії. Відмітив, що основною метою сучасної системи управління документацією являється поступовий перехід від ієрархічної системи діловодства до інформаційного менеджменту. Звернув увагу на те, що в моделі, яка розглядається, мають бути визначені у відповідності до поставленої мети наступні елементи: державна політика, тип регулювання, законодавство і система управління.

Павлікова Ленка, завідуюча відділом Національного архіву Словаччини, магістр наук, в своєму виступі описала систему управління документацією в Словаччині.

Про взаємозв’язок документаційного і інформаційного забезпечення органів влади розповів завідуючий відділом документознавства Українського науково-дослідного інституту архівної справи і документознавства, д.і.н., професор С. Г. Кулешов.

Також з учасниками пленарного засідання поділились своїми виступами представники генеральних спонсорів конференції.

Авдєєв А. М., голова Правління ТОВ Фірма «АС», розглянув основні підходи до автоматизації управління документами органів державної влади Російської Федерації. Салов А. А., керівник департаменту корпоративних інтернет-рішень компанії Softline, розповів про побудову інноваційного пошукового простору в системі документообігу. Бертяков А. В., провідний консультант Information Intelligence Group, EMC Росія і СНД поділився поглядом EMC на проблему і практику побудови довгострокових архівів електронних документів. Лубанец А. П., директор з розвитку ЗАТ «Лабораторія модульної автоматизації», в своїй доповіді висвітив теоретичні і практичні аспекти використання електронних документів.

Завершився перший день підписанням договору про співробітництво між науковими інститутами документознавства і архівної справи Білорусі, Росії, України. Сторони домовились про співробітництво у всіх напрямах роботи, зокрема, по виконанню спільних науково-дослідних робіт, видання наукових праць, проведення науково-практичних конференцій, семінарів, про взаємні інформаційно-консультаційні послуги та ін. Договір був складений російською, українською і білоруською мовами і з терміном дії на протязі п’яти років.

Другий день конференції включив в себе дві секції: «Електронний уряд – електронний документообіг» та «Теорія і практика документаційного забезпечення управління» і круглий стіл «Актуальні проблеми управління документацією».

На секції «Електронний уряд – електронний документообіг» були розглянуті організаційні та методологічні питання реалізації концепції електронного уряду, законодавча база будівництва електронної держави в РФ, досвід впровадження стандартів міжвідомчої взаємодії. Дані питання висвітили в своїх доповідях А. В. Ермолаєва, завідуюча кафедрою ДЗУ Поволзької академії державної служби ім. П. А. Столипіна; доцент С. І. Семілетов, старший науковий співробітник Інституту держави і права Російської Академії наук, к.і.н.; М. І. Крулькевич, професор Донецького національного університету, д.т.н.; К. В. Синкова, аспірант Донецького державного університету управління; Е. Р. Султанова, аспірантка Казанського державного енергетичного університету; В. Ю. Зарипова, менеджер з навчання (начальник сектора навчання і методичних розробок) ТОВ Фірма «АС».

На секції торкнулися питань ефективного зберігання документів на паперових і електронних носіях, використання електронних документів. Зокрема, Н. О. Храмцовська, провідний експерт з управління документацією компанії «Електронні офісні системи», поділилась зарубіжним досвідом створення державних електронних архівів, а А. В. Бертяков, провідний консультант Information Intelligence Group, EMC Росія і СНГ, розповів про досвід EMC в побудові довгочасних архівів електронних документів. Левченко А. Б., представник «ВЕЛЛЕР» в Росії, Україні, Казахстані, розповів як організувати зберігання і управління паперовими документами і як поєднувати їх з системами електронного документообігу за технологією WALLER-System-Registraturen. Практичним досвідом галузевого застосування електронних документів поділився директор з розвитку ЗАТ «Лабораторія модульної автоматизації» О. П. Лубанець.

Підготовку кадрів для електронного уряду з використанням інформаційних технологій розглянула в своєму виступі Л. Р. Фіонова, завідуюча кафедрою «Інформаційне забезпечення управління і виробництва Пензенського державного університету, професор, д.т.н., розповіла про практичне застосування нових моделей навчання в Пензенському державному університеті.

Друга секція – «Теорія і практика документаційного забезпечення управління» включила в себе наступні теми: термінологія управління документами і документаційного забезпечення управління, юридична значимість електронного документообігу, електронні сертифікати для організації віддаленого доступу до документів, інтеграція інформаційних систем і міжвідомчої взаємодії. З доповідями виступили В. Ф. Янкова, заступник директора Всеросійського науково-дослідного інституту документознавства і архівної справи, к.і.н, доцент; К. О. Попков і О. В. Локтєв, представники ТОВ Фірма «АС»; С. В. Дроков, аналітик Корпорації ЭЛАР, викладач МДУКМ, к.і.н.; Д. Г. Вдов, директор Центру консалтингових послуг і впровадження ЗАТ «Компанія «ІнтерТраст».

В цей же день був проведений круглий стіл «Актуальні проблеми управління документацією», в ході якого було розглянуто ряд питань конференції.

В ході роботи конференції вдалося намітити шляхи більш активного співробітництва спеціалістів-діловодів різних країн для вирішення актуальних проблем документознавства і ДЗУ, до числа яких в першу чергу відносяться: розробка і вдосконалення нормативно-правової і методичної бази; вдосконалення теоретичних основ організації міжвідомчого електронного документообігу; розвиток повноцінної електронної інформаційної і документаційної взаємодії між органами державної влади і комерційними організаціями, а також приватними особами; розробка оптимальної моделі сучасної системи управління документацією в Росії; вивчення міжнародного досвіду управління документами і питань реалізації проектів «Електронний уряд».

Матеріали конференції будуть опубліковані.


DOCUMENTATION IN THE INFORMATION SOCIETY: THE INTERNATIONAL EXPERIENCE OF RECORDS MANAGEMENT
XVII INTERNATIONAL SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE

Анотація / Annotation

Звіт про конференцію, присвячену питанням реалізації міжвідомчого електронного документообігу в рамках електронного уряду, застосування міжвідомчих стандартів управління документами і інформаційно-документаційних технологій.

The conference was devoted to issues of implementation of interagency electronic workflow within the e-Government, the application of the international standards of records management and information-documentation technology.

Ключові слова / Keywords

Електронний уряд, ВНДІДАС, управління документами, міжнародні стандарти управління документами. Electronic government. The All-Russian archival science and records management research institute. Records management. The international standards of records management.*За матеріалами сайту Вісник архівіста


up Головна сторінка | Хроніка подій | Контакти | Карта порталу | Версія для друку up


Copyright © 2010–2022 – Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД)
Всі права застережені

Веб-майстер: webmaster.undiasd@arch.gov.ua